Demiryolu Sevdalılarının Yeni Rotası Vangölü Ekspresi

Demiryolu Sevdalılarının Yeni Rotası Vangölü Ekspresi

TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen, 11 kentimize günde 52 sefer yapan yüksek hızlı trenlerin yanı sıra ekspres trenler de seyahat severlerin gözdesi haline geldi.

Dünyanın en iyi 10 tren rotasından biri olan Ankara-Kars hattında her gün işleyen Doğu Ekspresi ile tren sevdalısı haline gelen genç nesil, farklı rotalardaki trenlerle ülkemizin doğal, tarihi, kültürel zenginliklerini de keşfetmeye devam ediyor.

Doğu Ekspresi’nden sonra Van Gölü Ekspresi’ne yönelen demiryolu sevdalıları, pulman, kuşetli, yataklı ve yemekli vagonlardan teşkil edilen trenlerde hem ev rahatlığında seyahat ediyor hem fotoğraf, video çekip anılarını ölümsüzleştiriyor.

Doğu ve Van Gölü Ekspreslerinin yanı sıra Kurtalan Ekspresi, İzmir Mavi, Pamukkale Ekspresi, Toros Ekspresi vb. ülkemizin farklı rotalarına seyahat imkanı sunuyor.

Ayrıca,  İstanbul- Sofya arasında her gün işleyen ve yaz yazlarında Bükreş bağlantısı olan Sofya Ekspresi ile Avrupa’yı hem ucuz hem de tren rahatlığında keşfetme fırsatı bulunuyor.

Tüm trenlerle ilgili ayrıntılı bilgi, 444 82 33 numaralı çağrı merkezinden ya da www.tcddtasimacilik.gov.tr  internet adresinden alınabilir.