DERİ: HER TARZA UYAR

Gardıropların en vazgeçilmez parçasıdır deriler… Kabına sığmayan rock yıldızlarından, Westerncilere, feminen tarzdan spor giyime kadar herkesin olmazsa olmazıdır. Eski çağlarda insanların örtünme ihtiyacını gideren deriler şimdilerde kültleşen tasarımların başında gelerek zamana meydan okuyor. Deri giysiler, 2015 sezonunda da deri elbiselerden deri bilekliklere kadar birçok seçenek sunuyor.

İşte bu sene en çok tercih edilen deriler ve öneriler:

DERİ ELBİSE
Deri elbise modelleri feminen tarzın en iyi tamamlayıcısıdır. Bu sezonda da özellikle siyah ve kahverengi modeller tercih edilirken sıra dışı tarzını yansıtmak isteyenlere de modacılar gri, yeşil, hardal, mor gibi seçenekler sunuyor.

Öneriler
-Dişiliğinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız vücudu saran deri elbiseleri tercih etmelisiniz ve siyah renginden de asla vazgeçmemelisiniz.
-Hem kadınsı olmayı hem de gösterişi yakalamayı istiyorsanız metal zımbalı elbise modellerini tercih edebilirsiniz.

DERİ ETEK
Deri etekler 2014 yılına damga vurmuştu. Hatta öyle ki ilkbahar ve yaz ayları içinde ince bir şekilde tasarlandı ve yerini hep korudu. Bu sezon da asimetrik kesimli ve farklı renklerin birleşimi deri etekler, dört mevsimin gözde parçalarından biri olarak karşımıza çıkacak.

Öneriler
-Deri etekleri dilediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz. Üstüne giyeceğiniz sezonun diğer modası kot gömleklerle spor şıklığı yakalarken, dantelli bluzlar ile de daha şık ortamlarda kullanabilirsiniz.
– Dikkat çekmeyi seven kadınlar, kalem deri etekleri işyerinde tercih ederek farklılıklarını ortaya koyabilir.

DERİ CEKET
Giydiğiniz bir deri ceket sizi isterseniz asi, vamp, cool, isterseniz de hippi, western havasına büründürür. Size kalan bu sene de gözde olan deri ceketlerden tarzınıza uygun olanı seçip doyasıya giymeniz.

Öneriler
-Bir deri ceket, elbise, jean, etek gibi bütün kombinlere uyar. Ama unutmayın bir deri ceket en çok skinny pantolonlara yakışır.
-Deri ceketleri tamamlayan en güzel parça deri botlardır. Topuklu veya düz mutlaka bir deri bot edinin.

DERİ BİLEKLİKLER
Deriler sadece kıyafetlerde değil takılarda da boy göstermekte. Örgü, boncuk, metal gibi çeşit çeşit seçenekler sunan deri bileklikler bu sezonda da hem erkeklerin hem de kadınların vazgeçilmez aksesuarı olacak.

Öneriler
-Deri bileklikleri saatlerinizle birlikte, renklerin uyumuna dikkat ederek, kullanabilirsiniz.
-Metal parçalı deri bileklikleri işe giderken, spor yaparken bile kullanabilirsiniz. Bu bileklikler size klas bir görünüm katacaktır.