DİŞLER TÜRK DOKTORLARA EMANET

DİŞLER TÜRK DOKTORLARA EMANET

Türkiye, her yıl yaklaşık 300 bin yabancı hastaya şifa dağıtıyor. Özellikle özel sağlık sektörü, medikal turizmde önemli bir rol oynuyor.

Medikal turizm hizmetlerinin yüzde 91’ini özel sağlık sektörü sunarken, yüzde 9’unu kamu hastaneleri sunuyor. Sağlık turizminin en gözde alanlarından biri de ağız ve diş sağlığı tedavileri.

Kaliteli sağlık hizmetlerinin uluslararası standartlarda daha uygun koşullarda sunulması, hastaların Türkiye’yi tercih etmelerinde etkin rol oynuyor. Batı ülkelerinde hasta bekleme süresinin çok uzun olması, sağlık hizmetlerinin pahalı olması, sigorta kapsamlarının daralmaya başlaması ve son yıllarda sağlık alanında Türkiye’nin geçirdiği dönüşüm ülkemizi yurtdışına hasta gönderen ülke olmaktan çıkarıp yabancı ülkelerden hasta kabul eden, şifa dağıtan ülkeler klasmanına dâhil etti.

Diş hizmetleri sınırları aştı
Özel sağlık merkezleri grup olarak yurtdışından gelen hastalara, aynı kaliteyi yüzde 35-40 daha ekonomik sunuyor. Ayrıca havaalanı transferleri ve otel destekleri ile son derece rahat yolculuk etmeleri ve tedavi sürecini keyifle geçirmeleri konusunda yardımcı oluyorlar. Tedavi için gelen turistler bir yandan da İstanbul’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliğini görme fırsatı buluyor.

Tercümanlık desteği
Sağlık Bakanlığı, kurduğu çağrı merkezinde 7/24 Almanca, İngilizce, Arapça, Rusça, Farsça ve Fransızca dillerinde tercümanlık desteği sağlıyor.