“Doğu Ekspresi Tam Kapasite Çalışıyor”

“Doğu Ekspresi Tam Kapasite Çalışıyor”

Doğu Ekspresi ile Kars’tan Sarıkamış’a seyahat eden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, trenlerin yüzde yüz kapasite ile çalıştığını, yolcu sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

Bakan Arslan, Kars Tren Garı’nda Doğu Ekspresi’ne binerek Sarıkamış ilçesine seyahat etti. Yaklaşık 45 dakika süren yolculukta vatandaşlar ile sohbet eden Arslan, yolcularla fotoğraf çektirdi, gezileri hakkında bilgi aldı.

Arslan, tren ile ulaştığı Sarıkamış İstasyonu’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Doğu Ekspresi’nin bölgeye çok önemli katkı sunduğunu yolculardan duyduğunu, bunun da kendisini mutlu ettiğini vurguladı.

“Doğu Ekspresi yolcu sayısı arttı”

Doğu Ekspresi yolcu sayısının geçen yılın ilk 40 gününe göre bu yıl arttığını dile getiren Arslan, “Doğu Ekspresi’nde yataklı vagon sayısını 1’den 5’e çıkardık. Geçen yıl ilk 40 günde yaklaşık 2 bin kişi yataklı vagonlarla gelmişken, bu yıl aynı dönemde 8 bin kişi geldi. Aynı şekilde kuşetli vagonlarımızda 3 bin kişi gelmişken yine bugün itibarıyla bu sayı yaklaşık 7 bine varmış durumda. Trenler yüzde yüz kapasite ile çalışıyor.” dedi.

Bakan Arslan’a, yolculuğunda Kars Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Kars Milletvekili Yusuf Selahattin Beyribey, Kars Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt ve birçok yetkili de eşlik eti.