Doğu Ekspresinin En Taze Fotoğrafları Yarışıyor

Doğu Ekspresinin En Taze Fotoğrafları Yarışıyor

Doğu Ekspresi ile seyahat etmek; bir masalın parçası olmaktır, Anadolu topraklarını trenin hüzünlü penceresinden, coşkuyla, gururla seyretmektir… Anadolu’yu anlamak, Anadolu’yu tanımaktır Doğu Ekspresi…

Doğu Ekspresi, 25 saatlik yolculuk sırasında misafirlerine gerçek anlamda seyir keyfi yaşatır. Bu yönü ile dünyanın seyir keyfi en yüksek tren yolculukları arasında sayılır. Bu yolculuğa dahil olanlar, belleklerini, kalplerini güzel duygularla; fotoğraf makinalarını ise birbirinden güzel karelerle doldurur.

Türk Telekom Tam O ‘An’ 2. Ulusal Doğu Ekspresi Fotoğraf  Yarışması, bu güzel karelerin gün yüzüne çıkarılması hedefi ile yola çıktı. 2018 yılında ilki gerçekleştirilen yarışmaya olan büyük ilgi, bu yıl görülecek yeni karelerin heyecanla beklenmesine sebep oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın himayelerinde, TCDD Taşımacılık AŞ bünyesinde gerçekleştirilen yarışmaya geçtiğimiz yıl, 441 fotoğrafçı, 1.529 eserle katıldı. Yarışma sonucunda, 1., 2. ve 3.’lük ödülleri ile 3 adet mansiyon ödülü takdim edilirken, sergilenmeye hak kazanan 32 fotoğraf da Ankara ve Kars’ta sergilendi.

Bu yıl yarışmaya katılmak isteyenler için son tarih 21 Haziran 2019…

Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz

www.tamoan.com.tr