Doğu Ekspresinin En Taze Fotoğrafları Yarışıyor

Doğu Ekspresinin En Taze Fotoğrafları Yarışıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın himayelerinde, TCDD Taşımacılık Aş bünyesinde gerçekleştirilen Türk Telekom Tam O ‘An’ 2. Ulusal Doğu Ekspresi Fotoğraf  Yarışması‘nın tren severler ve fotoğrafçılar arasında oluşturduğu heyecan rüzgârı bu yıl da coşkuyla esiyor.

Doğu Ekspresi ile seyahat etmek; bir masalın parçası olmaktır, Anadolu topraklarını trenin hüzünlü penceresinden, coşkuyla, gururla seyretmektir… Anadolu’yu anlamak, Anadolu’yu tanımaktır Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi, 25 saatlik yolculuk sırasında misafirlerine gerçek anlamda seyir keyfi yaşatır. Bu yönü ile Doğu Ekspresi; dünyanın seyir keyfi en yüksek tren yolculukları arasında sayılıyor. Bu yolculuğa dahil olanlar, belleklerini, kalplerini güzel duygularla; fotoğraf makinalarını ise birbirinden güzel karelerle doldurur.

İşte Türk Telekom Tam O ‘An’ 2. Ulusal Doğu Ekspresi Fotoğraf  Yarışması, bu güzel karelerin gün yüzüne çıkarılması hedefi ile yola çıkıyor. 2018 yılında ilki gerçekleştirilen yarışmaya olan büyük ilgi, bu yıl görülecek yeni karelerin heyecanla beklenmesine sebep oluyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın himayelerinde, TCDD Taşımacılık AŞ bünyesinde gerçekleştirilen yarışmaya geçtiğimiz yıl, 441 fotoğrafçı, 1.529 eserle katıldı. Yarışma sonucunda, 1., 2. ve 3.’lük ödülleri ile 3 adet mansiyon ödülü takdim edilirken, sergilenmeye hak kazanan 32 fotoğraf da Ankara ve Kars’ta sergilendi.

Yarışma bu yıl da Amatör Fotoğraf Sanatçıları Derneği’nin (AFSAD) birikimi ile düzenlenecek.