DOLAPTA BEKLEMESİN, KARDEŞİM GİYSİN

DOLAPTA BEKLEMESİN, KARDEŞİM GİYSİN

Küçüklerin kaderidir abla ya da ağabeyin küçülmüşlerini giymek… Ama herkesin kardeşi yok; olsa da onun da küçülmüşü yok! İki çocuk annesi Çiğdem Özdemir, böyle çocukların yüzünü güldürmek için dolapta bekleyen çocuk giysileri ve çeşitli ihtiyaç malzemelerini ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor.

‘Dolapta beklemesin, kardeşim giysin’ sloganıyla, yola çıkan www.kardesimgiysin.com internet adresinde, anneler ve babalar çocuklarına artık küçük gelen kıyafetleri, kullanmadıkları oyuncakları, bebek arabalarını ve bir çocuğun aklınıza gelebilecek bütün ihtiyaçlarını ihtiyacı olan ailelerle buluşturuyor.

MUTLU KARDEŞLERİMİZ ARTIYOR

Bu sitede çocuklarınızın küçülmüşlerini, ihtiyacı olan başka çocuklara ulaştırabiliyorsunuz. ‘Bekleyen Kardeşlerimiz’ butonuna bastığınızda hangi çocuğun neye ihtiyacı var onu görebiliyor, bağış yaptıktan sonra da ‘Mutlu Kardeşlerimiz’ butonuna tıklayarak bağışların ulaştığı çocukları görebiliyorsunuz.

İlgi büyük

Site 1 Ağustos 2013’te açıldı. İlk ‘bekleyen kardeşlerimiz’ yazısı 17 Ağustos’ta yayınladı. Bir aydan kısa bir sürede şu anki ziyaretçi sayısı 100 bini geçmiş durumda.

DOĞANIN PİLİ BİTMESİN