Duvar Örtüleri Geri Mi Geliyor?

Duvar Örtüleri Geri Mi Geliyor?

Anadolu evlerinde bugün bile görmek mümkün duvar halılarını… Pek nostaljik gelse de kulağa duvar örtüleri, dekorasyonun iddialı parçaları olarak, geri geliyor denilebilir.

Ama yeni desenler, yeni renkler, yeni kullanım şekilleri ile… Modern, sanatsal, etnik, rustik… Evinizin tarzı ne olursa olsun, kendinize uygun bir duvar örtüsü bulmanız mümkün. Duvar örtülerinin nasıl kullanılacağına ilişkin ipuçlarımız yazımızda…

BİLMEYENLER İÇİN DUVAR ÖRTÜSÜ

Üzerinde desen, resim bulunan, her renk, her ölçü ve her alana uygulanabilecek; duvara asılmak üzere dokunmuş, kenarları dikişli kumaş parçalarıdır. Duvar halısından da farkı, halı değil, kumaş olmasıdır, hafiftir. Yeni teknoloji kumaşlar kullanıldığından asması, yıkanması kolaydır, cilde dost türlerini de bulmak mümkündür.

ORTAMI DEĞİŞTİRİR

Duvar örtüleri, insanların kendi yaşam biçimlerini dekorasyonlarıyla da ifade etme yollarındandır. Seçtiğiniz desen konuklarınıza sizinle ilgili birçok ipucu sunar. Tablolar gibi, dekorasyonunuzu, canlandırmanın kolay yollarından biridir. Ortamınızı biranda değiştirme gücüne sahiptir.

ASILACAK YER ÖNEMLİ

Yatak odası, oturma odası, antre, balkon… Evinizin herhangi bir yerine asabilirsiniz ancak vurucu olanı, en büyük etkiyi yapabileceği yere asmak olacaktır. Seçtiğiniz renk ve desenle istediğiniz romantik, bohem, etnik havayı anında dramatik bir şekilde oluşturabilirsiniz. İç mekanların yanı sıra dış mekanlarda da kullanılacak dayanıklılıkta üretilmekte…

KULLANIM ALTERNATİFLERİ

Duvar örtüleri duvarınızı delmenize gerek duymadan, çeşitli yapıştırıcılarla kullanılabilir. Böylece duvara zarar verme endişesi taşımazsınız. Başka mekana taşıması da kolay olur. Ayrıca bir duvar örtüsü asla sadece duvarlar için değildir; koltuk, yatak, masa, şifonyer örtüsü olarak da kullanılabilirler.