EN DOĞAL MASKELER

Cildimize yaptığımız yatırımlar bizi ilerideki yıllarda mutlaka mutlu edecek. Evde yapıp taze taze yüzünüze uygulayabileceğiniz maskeler istediğiniz gibi bir cilde sahip olmanızı sağlayabilir.

Hayatımızın her alanına doğallıkla değer kattığımız bugünlerde en taze ve doğal ürünlerle birbirinden faydalı maskeler yapın.

KURU CİLTLER İÇİN BALLI MASKE
Malzemeler:
* 1 çay kaşığı bal
* 1 çay kaşığı polen
* 1 çorba kaşığı pirinç nişastası
* 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
Uygulama: Malzemelerin hepsini karıştırdıktan sora önceden temizlediğiniz cildinize maske olarak uygulayın. Etki etmesi için 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı her gün yapabilirsiniz.

SİVİLCE GİDEREN KAYISI MASKESİ
Malzemeler:
* 3-4 adet kayısı
* Üç tutam defneyaprağı
* Bir tutam tarçın
* 1 adet yumurta
* Yarım fincan süt
Uygulama:Defneyaprağı, tarçın ve kayısıyı suda pişirin. Bir adet yumurta ve yarım fincan sütü karıştırarak krem haline getirin. Yüzünüzde 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. İki günde bir tekrar edebilirsiniz.

KIRIŞIK GİDERİCİ MASKE
Malzemeler:
* 3 tatlı kaşığı toz haline getirilmiş badem
* 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
* 1 tatlı kaşığı krema
* 1 adet yumurta sarısı
Uygulama: Malzemeleri bir kâseye koyarak yoğun bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Gözlerin etrafına gelmeyecek şekilde maskeyi yüzünüze sürün. 15- 20 dakika dinlenmeye bırakın. Ilık suyla durulayın. Bu uygulamayı her gün yapabilirsiniz.

SİYAH NOKTALAR İÇİN MASKE
Malzemeler
* 1 adet kivi
* Limon suyu
* Kil
Uygulama: Kivinin kabuğunu soyup, ezin. İçine 1 çay kaşığı kadar limon suyu ekleyin ve karıştırın. Kıvamı koyulaşana kadar kil ekleyin. Pütürlü kil kalmayıncaya kadar karıştırın. Yüzünüze ince bir tabaka sürün, kurumak üzere iken bir kat daha uygulayın. O da kururken 3. tabakayı sürün. Kuruyunca ılık su ile temizleyin. Haftada 2 kere uygulanabilir.