En Güzel Yazlık Dekorasyonu

En Güzel Yazlık Dekorasyonu

Bütün kış şehir stresini yaşayanlar için yazlık evler tazelenip dinlenme, kendini bulma mekanları oluyor. Havaların ısınıp okulların kapanması yazlık evlere taşınma vaktinin de geldiğini gösteriyor. İçinde bulunduğumuz dönemde yeni bir yazlık ev almayı düşünenler kadar var olan yazlıklarını yenilemeyi düşünenler de var. Var olan yazlığını ya da alacağı yazlık evini dekore etmek isteyenler için dekorasyon fikirleri hazırladık….

MAVİ RENK

Yazlık denilince akla krem, beyaz ile mavi rengin hakim olduğu bir dekorasyon geliyor. Yüzleri kolayca değişip yıkanabilen koltuklar da olmazsa olmazlardan… Kullandığınız mobilyalar beyaz ve mavi renk tonlarının hakimiyetinde, deniz ve denizcilik desenlerini hatırlatan bazı semboller ile süslenmiş mobilyalar olabilir.

MİNDERLER….

Oturma odanıza minderler atarak ortaya geniş bir sehpa da yerleştirebilirsiniz. Yazlık evde rahat bir dekorasyon tarzını ön plana çıkarmaya özen göstermelisiniz…  Deniz, kum ve güneş keyfi sonrası evinize geldiğinizde tamamen kendi zevklerinizi yansıtan bir dekorasyonda dinlenip vakit geçirebilmelisiniz.

HASIR VE BAMBU

Yazlık evler, bütün yılın büyük bir kısmında boş kalmaları ve yaz döneminde daha pratik ve kolay temizlenebilir ürün tercihleriyle öne çıkıyor. Bu nedenle de yazlıklarda daha çok bahçe mobilyaları tercih ediliyor. Daha keyifli bir ortam için; hasır ve bambu koltukları dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz.

DOĞAL MALZEMELER

Özellikle doğayla iç içe bir dekorasyon yaratmak yazlıklarda yaşayanlara huzur verecektir. Bunun için de yazlık dekorasyonunda ahşap mobilyalara yer verilmesi öneriliyor. Özellikle evinizin bahçesi varsa ahşap masa ve sandalyelerle şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Bahçede, verandada ya da balkonda üzerinde rahatça yayılıp keyif yapabileceğiniz mobilyaları, salıncakları kullanarak keyif köşeleri oluşturabilirsiniz. Ahşap mobilyaları tercih etmenizi önersek de yazlık evinize modern bir hava katmak için de merdiveninizi camdan yapılmış modeller ile değiştirebilirsiniz.

SAKİNLİK ÖNE ÇIKSIN

Yazlık dekorasyonun olmazsa olmazlarından biri sakinliktir. Yatak odanızdan çocuk odasına yazlığın her yerinde sade ve sakinlik hissi veren detaylar bulundurun. Duvarlarınızı mümkünse kireçle boyayın ya da boyatın. Yerlerde gereksiz halı ya da kilim kullanmaktan sakının. Sıcak yaz günlerinde taş zemin hem daha serinlik hissi verecek hem de kolay temizlenme özelliğiyle pratiklik sağlayacaktır.

ÇİÇEKLERİ UNUTMAYIN

Yazlık evler için bir diğer güzel fikir de kapı önü ve pencere kenarlarına küçük saksılarda çiçeklerin kullanılması oluyor. Yazlığınızda davetkar, cıvıl cıvıl bir görünüm yaratmak istiyorsanız rengarenk çiçeklerle pencerenizi süsleyebilirsiniz.

Bahçenizi çimlerle ve süs havuzlarıyla dekore ederek şık bir dekorasyon oluşturup sıcak yaz akşamlarında bahçenizdeki ağaçların altında hoş aile sohbetleri ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.