EN İYİ AKILLI SAATLER

EN İYİ AKILLI SAATLER

Teknolojik gelişim artık hayatımızın her alanına temas ediyor. Akıllı telefon üreticileri de giyilebilir teknoloji alanında oldukça aktifler. Sizler için en iyi akıllı saat modellerini bir araya getirdik.

Bir yandan teknoloji devleri  diğer yandan saat markaları akıllı saat pazarından daha fazla pay alabilmek için ter döküyor. Şimdiden birkaç nesili geride bırakan bu cihazlar, hem donanım hem de yazılım anlamında çok gelişti. Nabız ölçme eskiden sadece birkaç üründe karşımıza çıkarken artık neredeyse her akıllı saat bunu yapabiliyor. Telefon bağlantısından kısmen kurtulan ürünler uyku ölçümü, egzersiz takibi ve bunları mobil uygulamada başarıyla istatistiklere dökebilmeleriyle şık oldukları kadar kullanışlılar da…

Apple Watch 3

Şirketin üçüncü nesil akıllı saati öncekine göre ciddi bir görünüm değişikliği yaşamadı. Ekran ve kılıfları değiştirilerek özelleştirilebilen cihaz, henüz ülkemizde olmasa da LTE bağlantılı modeliyle telefondan bağımsız da çalışabiliyor. Egzersize, nefes almaya davet eden sistem nabzın tehlikeli noktaya geldiği ve hareketsiz kaldığınız durumda uyarı vererek, fark edilmeyen kalp krizlerini yakalayabiliyor. Bunun dışında saatin suya dayanıklı olduğunu da hatırlatalım.

Samsung Gear S3

Apple’ın telefon dünyasındaki en büyük rakibi, saat konusunda da bugüne kadarki en gelişmiş modeliyle karşımıza çıktı. Önceki sürümde geçtiği Super AMOLED ekranı koruyan S3, suya dayanıklı ve şarj konusunda 2 günü rahatça tamamlayabilmesiyle gerçekten iddialı. Ancak biraz büyük boyutlarda ve her ne kadar iOS uyumlu olsa da kendi yazılımına mecbur bırakması kötü.

Asus ZenWatch 3

Android akıllı saatler düşünülünce ilk akla gelen şirket Asus olmasa da ZenWatch 3 yerini hak eden bir cihaz. Ekranı, tuş kalitesi ve pil ömrüyle takdir toplayan saatin eksikleri de yok değil. Örneğin nabız ölçer, GPS ve NFC özellikleri bulunmuyor. Buna karşın tasarımı, IP67 sertifikası ile suya dayanıklılığı ve 2 güne varan pil ömrü tercih sebebi olabilir.