En İyi Android Oyunları

En İyi Android Oyunları

Akıllı telefon pazarında %86’lık pazar payı ile lider olan Android İşletim Sistemi, oyun ve uygulama marketi açısından da çok zengin içerikler sunuyor.

Mobil oyun teknolojisinin gelişmesi ve grafiklerin daha da iyileştirilmesinin ardından birçok oyuncu mobil platform oyunlarına yoğun ilgi gösteriyor.

Bugün bilgisayar ve konsolda oynanan hemen hemen her oyunun mobil versiyonu çıkarken, biz de Google Play Store’da ön plana çıkan oyunları sizler için derledik.

 

PUBG MOBILE

PUBG Mobile, 100 oyuncunun paraşütle indiği 64 km2’lik adada zafere ulaşmak için verilen amansız mücadeleyi konu alıyor. Her oyuncunun kendi silahını, malzemelerini bulması gereken oyun, görsel olarak zengin, taktiksel olarak da her ihtimale açık yapısıyla dikkat çekiyor. Ücretsiz olarak sunulan oyunda yüksek kaliteli ses, derin 3B efektler ve 7.1 çevresel ses sistemi ile savaşın içindeymiş gibi hissedeceksiniz.

 

MINECRAFT

Minecraft dünya üzerindeki en popüler oyunlardan biri. Oyunda sizin için rasgele oluşturulmuş dünyada, dünyanızı geliştirmeye çabalıyorsunuz. Minecraft’ı sınırsız kaynaklarla yaratıcı modda oynayabilir veya hayatta kalma modunda tehlikeli yaratıkları savuşturmak için silah ve zırh yapabilirsiniz. Oyunu mobil cihazlar veya Windows 10’da ister tek başınıza ister arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

 

ASPHALT 8: AIRBORNE

Mobil oyun dünyasındaki en iyi araba yarışı oyunlarından biri sayılan Asphalt 8 Airborne, akıllı telefonlarda oynayabileceğiniz en iyi oyunlardan biri. Ücretsiz indirilebilen oyun; Mercedes, Ferrari, Audi ve Porsche gibi lüks markalardan yüksek performanslı araba ve motosikletlerle asfalt yarışı imkânı sunuyor. Grafik zenginlik açısından beklentilerin üzerine çıkan Asphalt 8 Airborne ile fizik kurallarını da zorlayabilirsiniz.

 

CANDY CRUSH SAGA

Candy Crush Saga, dünya üzerinde bir trilyondan fazla oynanmış, tüm zamanların en iyi ve en popüler oyunlarından biridir. Oyunda aynı renk şekerleri bir araya getirmeye çalışıyorsunuz. Ücretsiz olan oyun keyifli vakit geçirmek için oynanabilecek en ideal oyunlardan biri. Candy Crash Saga’yı Google Play Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.

 

ANGRY BIRDS 2

Yıllardır bilgisayar ve mobil oyunlar arasındaki en popüler oyunlardan biri olan Angry Birds’te, çeşitli renkteki kızgın kuşları domuzlara fırlatarak onları yok etmeye çalışıyorsunuz. Oyunda hangi kuşu ne zaman fırlatacağınızı seçebilir, arkadaşlarınızla oynayabilir, çok aşamalı seviyeleri dünyanın her yerinden farklı oyuncularla geçebilirsiniz. Oyun Google Play Store’dan ücretsiz şekilde indirilebiliyor.

 

CLASH OF CLANS

Dünya çapında milyonlarca oyuncunun severek oynadığı Clash of Clans’da köyünüzü inşa edip, askerlerinizi eğiterek çevrimiçi savaşın keyfini çıkarabilirsiniz. Ücretsiz oyunda; barbarlar, savaşçı sihirbazlar, ejderhalar ve diğer güçlü dövüşçülerden oluşan bir ordu kurup ve oyuncu klanına katılarak yükselebilir ya da kendi klanınızı oluşturabilirsiniz.