EN İYİ ÇİFT İŞLEVLİ DİZÜSTÜLER

Dokunmatik ekranlı, ekranı döndürülerek klavyenin üzerine katlanabilen, böylece de bir tablet gibi kullanılabilen çift işlevli dizüstü cihazları satın almadan önce, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Örneğin önceliği tablet olan bir cihaz alırsanız, klavye ve touchpad ile etkileşimi bir dizüstü kadar iyi olmayacaktır. Bunun yanında bağlantı yuvaları da dizüstü bilgisayara göre daha az olacaktır. Bizim de incelediğimiz dizüstü öncelikli cihazlar biraz daha büyük ve ağırdırlar ama pil ömrü daha uzun, daha iyi bir yazı deneyimi sunar.

LENOVO YOGA 900
Tasarımıyla renkli bir tarz oluşturan Yoga 900, taşınabilirlik konusunda son derece iddialı. İnce olmasının yanında, hafif olan cihazın, Intel Core i7 işlemcisi, 8 ve 16 GB bellek ile 256 GB’tan 1 TB’a kadar SSD depolama seçenekleri onu güçlü bir PC yapıyor. Ayrıca 13,3 inçlik ekranı 3200×1800 piksel ile son derece yüksek bir çözünürlük sunuyor.

 

MİCROSOFT SURFACE BOOK
Geçen yıl ilk dizüstü bilgisayarı olarak Surface Book’u tanıtınca, üst düzey teknik özellikleri, sağlam yapısı ve kendine has tasarımıyla beğeni toplamıştı. Intel Core i5 ve i7 işlemci, Intel ve Nvidia grafik kartı, 8 ve 16 GB bellek, 128 GB ve 256 GB SSD depolama seçenekleri bulunan Surface Book’un 13,5 inçlik ekranı, diğer cihazlardan farklı (3:2) oranıyla göze çarpıyor.

 

HP SPECTRE X360
Daha uygun fiyat ile öne çıkan Spectre x360, 13,3 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü bir ekrana sahip. Tamamı alüminyum kasanın sağlamlaştırdığı cihaz, rahat klavyesiyle de dikkat çekiyor. Intel’in Core i5 ve Core i7 işlemci, 8 ve 16 GB bellek, 256 ve 512 GB SSD depolama seçeneklerinin yanında, Intel HD Graphics 5500 ekran kartını bünyesinde barındırıyor. Spectre x360, uzun bir pil ömrü arayanlara da hitap ediyor.

 

ASUS TRANSFORMER BOOK FLİP TP200SA
Dönebilen ekranı ve yaklaşık 11 saat kesintisiz çalışmasını sağlayan pili ile tam bir mobil çözüm oluşturuyor. TP200SA’nın özellikleri ise onu daha çok giriş seviyesinde konumlandırıyor. İç kısmı fırçalanmış metal, dışı ise plastikten oluşan cihaz, 11,6 inçlik ekranında HD Ready çözünürlük sunuyor. USB 3.0’ın yanı sıra, USB-C ile yeni nesil telefonları da doğrudan destekliyor.