EN İYİ OYUN DİZÜSTÜLERİ

EN İYİ OYUN DİZÜSTÜLERİ

OYUN SİSTEMLERİ BİLGİSAYARLARIN DÜŞÜŞE GEÇEN SATIŞLARINI YENİDEN ATEŞLEDİ. TEKNOLOJİNİN SON NİMETİ DE TAŞINABİLİR DİZÜSTÜLERİN GÜÇLÜ İŞLEMCİ VE EKRAN KARTLARINA RAĞMEN SESSİZ, İNCE VE DAHA ENERJİ VERİMLİ ÇALIŞMASI.

İyi bir dizüstü seçmek kolay iş değildir, birçok bileşene; örneğin performansa, ergonomiye ve taşınabilirliğin iyi bir dengesini yakalamaya dikkat etmek gerekir. Son olarak da bütçenize uygun bir fiyata sahipse, yıllarınızı geçireceğiniz yeni yol arkadaşınızla tanıştınız demektir.

İşlemci, ekran kartı, bellek, disk tipi ve bağlantı yuvaları kadar klavyenin performansı, tuş büyüklüğü ve yerleşimi, ekran parlaklığı, ses çıkış yuvasının ya da hoparlörün kalitesi gibi faktörler de bir o kadar önem kazanır. Bu işi kolaylaştırmak için, “onlar bu işin en iyisi” diyebileceğimiz, yılın en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarını bir araya getirdik!

Asus ROG Zephyrus (GX501VI)
Nvidia’nın MaxQ adlı teknolojisi sayesinde bir Ultrabook inceliği ile oyun PC’sinin performansını bir araya getiren ROG Zephyrus, pil ömründe iddialı olmasa da, şık ve taşınabilir bir seçenek arayanlara hitap ediyor. Ayrıca son derece sessiz çalıştığını da hatırlatalım. Intel Core i7 işlemcili cihaz, GTX 1080 ekran kartı, 16 GB bellek, 15,6 inç Full HD ekran ve 4 adet 512 GB’lık SSD’ye sahip.

HP Omen 17
Orta seviyeye hitap eden HP Omen, UHD çözünürlüklü 17,3 inçlik ekranı, avangart tasarımı ile dikkat çekiyor. Alüminyum yerine plastik dış yapı, standart dizüstülerin üstündeki bir fiyatla satılan cihaza yakışmamış. Pil ömrünün ortalamanın altında kalması da diğer zayıf yönü. Core i7 işlemci, 32 GB bellek, GeForece GTX 1070 ekran kartı, 512 GB SSD ve 1 TB HDD sunuyor.

Acer Predator 15
Sağlam yapı, iyi performans ve iyi bir ekran deyince akla Acer Predator geliyor. Güçlü Intel Core i7 işlemcisi, GTX 1060 ekran kartı, 16 GB bellek, 256 GB SSD ve 1 TB HDD, 15,6 inçlik Full HD ekranla birleşiyor. Klavye de rahat bir kullanım sunuyor, fakat hoparlör kalitesi, ağırlık ve gereğinden büyük kasa konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.