EN İYİ YILDIZ SAVAŞLARI OYUNCAKLARI

Epik uzay operası serisinin 1977 yılında başlayan yolculuğu 10 yıllık bir aradan sonra yeni bir üçlemeye kavuştu. Geçen yılın tümüne yayılan ve büyüyen bir dalga hâlinde herkesi hakkında konuşturan yeni Yıldız Savaşları filmini sevdiyseniz, teknolojik oyuncaklarıyla hayatınızı renklendirebilirsiniz.

BLADEBUİLDERS JEDİ MASTER IŞIN KILICI
smythstoys.com
Belki en iyi ışın kılıcı seçeneği değil ama ekonomik fiyatı onu cazip bir seçenek hâline getiriyor. Üç kılıçtan oluşan set, ana parça olan mavi kılıca ek olarak, iki kısa yeşil kılıç daha içeriyor. Bunlar da ek parçalarla ana gövdeye takılıyor. Her kılıca üç adet AAA pil takmak gerekiyor ama çıkardığı ses, bu kadar pille uğraştığınıza değiyor.

 

SPHERO BB-8
dr.com.tr
Güç Uyanıyor ile en çok ilgi çeken oyuncak olan Sphero BB-8, mobil uygulamayla uzaktan yönetilebilen ufak bir robot. Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu cihaz, uygulamayla hareket ettirilebiliyor ve çeşitli ufak işler yaptırılabiliyor. Örneğin onu devriye olarak bir bölgede tur attırabilirsiniz. Uygulama üzerinden sizinle sesli iletişim kuran robot, filmdeki gibi holografik mesajlar kaydedip izleyebilmenizi de sağlıyor.

 

AT-AT U-COMMAND
toysrus.co.uk
BB-8’in sevimliliği size ikna edici gelmediyse ya da Klon Savaşları’ndan da bir parçayı koleksiyonunuza eklemek isterseniz, bu tam size göre. Yaklaşık 25 cm yüksekliğindeki AT-AT, filmin temasına uygun uzaktan kumandasıyla hareket ettirilebiliyor. Basit komutlar ve hareket seçenekleri var ama bunları programlayabilmeniz de mümkün. Biraz yavaş ilerliyor olabilir ama sesleri, ışıkları ile ufak bir gösteri yapabiliyor.

 

R2-D2 INTERACTİVE ROBOT DROİD
smythstoys.com
Yeni filmin duyurulmasından bu yana piyasaya birçok Yıldız Savaşları oyuncağı çıktı ama aralarında en çok ilgi çekenlerden birisi, eski dostumuz R2-D2’ninki oldu. Çıkardığı ‘bip’ ve ‘bop’ sesleri programlanarak farklı işlevleri yerine getiren robotun içerisinde minik bir projektör de yer alıyor. Böylece Prenses Leia’nın, ‘yardım et Obi Wan Kenobi, tek umudum sensin’ demesini dinleyebilirsiniz. Farklı yüzeylerde akıcı bir şekilde hareket eden robot, 5 metreye kadar mesafeden uzaktan kumandayla yönetilebiliyor.

 

STAR WARS NERF CHEWBACCA BOWCASTER
amazon.com
Yıldız Savaşları havasına girmek için kostüme ihtiyacı olanlardansanız, görünümünüzü bu oyuncak silahla tamamlayabilirsiniz. Boyutlarına bakınca, çocuklar için olduğu belli ama yine de içinizdeki çocuk için eğlenceli bir oyuncak olabilir. Kutusundan cihazın fırlatabilmesi için köpükten yapılma mermilerin yanı sıra, bir adet de Chewbacca maskesi çıkıyor.

 

LEGO STAR WARS MİLLENİUM FALCON
LEGO.COM
Lego setleri için tam olarak teknolojik oyuncaklar diyemeyiz, ancak ‘kendin yap’ havası nesillerdir sadece çocukların değil, büyüklerin de ilgisini çekiyor. Siz de orijinal üçlemeyle büyüyenlerdenseniz ya da orijinale saygı duruşunda bulunmak niyetindeyseniz, ‘aydınlık’ tarafın gemisi Millenium Falcon tam size göre bir oyuncak. Kim bilir, belki de hyperdrive’ı çalıştırır ve birkaç parsek öteye gidersiniz?LEGO STAR WARS DEATH STAR
Bu oyuncağı anlatmanın çok kolay bir yolu yok. Aslında bunun sebebi, bir lego seti değil de uzay istasyonu olmasından kaynaklanıyor. İlk filmdeki karakterlerin tümünün yanı sıra, Palpatine’in şeytanî hâlini de kutuda bulabileceksiniz. Böylece hem Yıldız Savaşları hem de Jedi’nin Dönüşü filmlerini anabilecek hem de ‘karanlık’ taraftan olduğunuzu belli edebileceksiniz.