EN EĞLENCELİ ROBOTLAR

EN EĞLENCELİ ROBOTLAR

İnsansız hava araçlarına verilen drone adı, artık evde ya da açık havada kullanabileceğiniz eğlenceli ve kullanışlı araçlar için de kullanılıyor. Aslına bakarsanız, insansız hareket eden teknolojik araçlar bu adı benimsemiş durumda. Aslında drone’lar uzun süredir ortalıktalar, ancak bugün karşımızdaki örnekleri, uygun fiyatla satın alınabiliyor ve akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazlardan da uygulamalar yardımıyla kolayca kontrol edilebiliyorlar. Bu cihazları kullanmak için dikkat etmeniz gerekenler de oldukça basit: Birisinin üzerine düşürerek ona zarar vermeyin ya da yüksek bir yerden düşürerek drone’unuza zarar vermeyin. İyi eğlenceler…

PARROT JUMPİNG SUMO
parrot.com
Uçmayan ancak zıplayan bu cihaz, “Zıplayan Sumo” anlamına gelen Jumping Sumo adını sonuna kadar hak ediyor. Cihaz, saatte yaklaşık 7 km hıza ulaşabiliyor ve 80 cm yüksekliğe kadar zıplayabiliyor. Üzerindeki geniş açılı kamera da çektiği videoyu canlı olarak akıllı telefon ya da tabletinizden görebilmenizi sağlıyor. Windows, iOS ve Android mobil işletim sistemleri destekleniyor.

HUBSAN X4 H107
hubsan.com
Ufak bir hava aracına sahip olmanın avantajı, bunu ev ya da ofis gibi kapalı alanlarda da rahatça uçurabilmeniz olacaktır. Bu minik drone, dört adet pervaneye sahip. Böylece dengeli bir şekilde uçabiliyor ve bir helikopter gibi havada sabit pozisyonda durabiliyor. Normal ve uzman modu bulunan cihaz, uzman modunda daha da hızlanabiliyor. 4 adet AAA pille çalışan cihaz, kendi kumandasıyla yönetiliyor ve mobil cihazlarla bağlantı kuramıyor ya da kamera taşıyamıyor. Ancak uygun fiyatıyla, diğer cihazlara geçiş için iyi bir seçenek olabilir.

PARROT AR.DRONE 2.0
parrot.com
Drone denince ilk akla gelen cihazlardan birisi AR.Drone’dur. Serinin ikinci cihazı, akıllı telefon ve tabletle yönetilebiliyor. İki adet kamera taşıyan cihaz, canlı görüntü sunarken, tek şarjla 36 dakika havada kalabiliyor. Dört pervaneli bu drone, 30 metre uzaklığa kadar yönetilebiliyor ve HD çekim yapabiliyor.DJI PHANTOM 2 VİSİON+

dji.com
Hava çekimleri için profesyonel sayılabilecek bir drone olan Phantom 2 Vision+, 1080p, yani Full HD video kayıt yapabilmesinin yanı sıra, 14 MP çözünürlüklü fotoğraflar da çekebiliyor. iOS uygulamasıyla yönetilen ürünün avantajı, görüntü sabitleme özelliği bulunması, böylece hareketli çekimlerde bile net görüntüler ortaya çıkıyor.

ROMOTİVE ROMO
romotive.com
Bir oyuncağa benzeyebilir ama iPhone destekli bu dost canlısı robot, imkânlarını biraz daha zorlamak isteyenlere hitap ediyor. Telepresence teknolojisiyle uzaktan videolu konferans yapabilmeyi sağlayan cihaz, çocukları izlemek için de kullanılabiliyor. iPhone 4, 4S ve iPod 4 için ve iPhone 5, 5S ve iPod 5 için iki farklı bağlantı taşıyan modeli bulunan cihaz, uygulaması kurulduktan sonra, basitçe ayarlanarak farklı işlemler için kullanılabiliyor. İçerisindeki görevli oyunlar ise son derece eğlenceli.