ERKEK MODASINDA SON TRENDLER

Erkek modasında bu yıl; retro kıyafetler, havalara uçuran bomber ceketler, aplike ve rozetler var…

Erkek modası artık kadın modası kadar ilgi görüyor. Tasarımcılar erkek modasını çeşitlendirerek birbirinden farklı tarzlara hitap etmeye başladı. Erkeklerin kısıtlı tercihlerinin yerini günümüzde farklı renkler, kumaşlar, modeller aldı. Değişen moda ile birlikte artık erkekleri daha zarif ve daha tarz kıyafetlerle göreceğiz.

İşte karşınızda erkek modasının son trendleri ve öneriler:

APLİKE VE ROZET
Kadın modasını saran aplike ve rozetler artık yavaş yavaş erkek modasını da ele geçirmeye başladı. Aplike ve rozetleri artık her yerde görmek mümkün… Dış giyimlerden takım elbiselere çantalara kadar her yere giren bu detaylar, erkeklerin de ilgisini epeyce çekmiş durumda.

Öneri:
-Erkeklerin hem iş yaşantısında hem de günlük yaşantısında olmazsa olmazı olan blazer ceketlerde kullanılan aplike, tarzınızı farklılaştırmakta birebir…

-Gençseniz, henüz eğitim hayatınız devam ediyorsa liseye ve üniversite ortamına çok yakışan rozetli kot ve deri ceketleri mutlaka denemelisiniz.

BOMBER CEKET
Amerikan savaş pilotları için özel tasarlanan bomber ceketler şimdilerde erkek modasının en gözdesi. Geçmişte de soğuktan korunmak için tasarlanan bu ceketler şimdi de hem soğuktan korunmayı hem de tarzı bir arada sunmayı hedeflemekte. Geçmişte daha hantal kumaşlardan yapılırken günümüzde daha narin kumaşlarla yapılarak kullanımı daha rahat ve cool bir hale geldi.

Öneri:
-Kadife, ipek ve narin kumaşlardan yapılan sezonun modası bomber ceketleri, serin günlerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

-Bomber ceketlerinizi ister kanvas bir pantolon ister bir jeanle kullanın. İkisiyle de tarz bir görünüm kazanacağınızı unutmayın.

NOSTALJİ
Modanın her anında bulunan eskiye dönüş bu sezon erkeklerde de kendini epeyce göstermiş durumda. Zamanda geriye dönüş yapan erkeklerde bu sezon 70’lerin vazgeçilmezi balıkçı yakalar, renkli baskılar hatta İspanyol paçaları göreceğiz. Rüküşe kaçmadan nostaljik parçaları çağdaş parçalar ile doğru eşleştirmek ise esas amaç olacak.

Öneri:
-70’lerin en sevilen parçası olan balıkçı kazaklar şimdilerde yeniden uyarlanmış ve erkeklerin ilgisini epey çekmiş durumda. Balıkçı yakaları deneyerek retro akıma uyum sağlayabilirsiniz.

– Farklı olmaktan korkmuyorsanız ve değişime açıksanız 70’lerin kürk yakalı paltolarını ve baskılı modasının yeniden uyarlanması olan baskılı mont ve kabanları giyebilirsiniz.