Erzurum Lojistik Merkezi Hizmete Açıldı

Erzurum Lojistik Merkezi Hizmete Açıldı

TCDD tarafından yapımı tamamlanan Erzurum Palandöken Lojistik Merkezi, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve UDH Bakanı Ahmet Arslan’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ, en büyük bahtiyarlığın insana hizmet olduğunu vurgulayarak, Erzurum Lojistik Merkezi’nin bunun bir örneği olduğunu söyledi.

Erzurum’da sadece bir lojistik merkezi açılmadığının bilinmesini isteyen UDH Bakanı Ahmet Arslan da ülkemizin genelini lojistik ağlarla ördüklerini, Palandöken Lojistik Merkezi’nin yapımı planlanan 21 lojistik merkezden birisi olduğunu vurguladı.

Bunlardan 8 tanesinin bittiğini, Erzurum Lojistik Merkezi’nin yapımı tamamlanan 9’uncu lojistik merkez olduğunu anlatan Arslan, “Amacımız ülkemizi lojistik bir üs ve dünyanın lojistik merkezi haline getirmek.” diye konuştu.

Konuşmasına, “Bugün, demiryollarımız ve kadim şehrimiz Erzurum adına tarihi bir güne tanıklık etmekteyiz.” diyerek başlayan TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın ise son yıllarda gerçekleştirilen önemli projelerden birisinin de lojistik merkezler olduğunun altını çizdi.

Apaydın, “Sanayicilerin rekabet gücünü artırmak ve ülkemizi bölgesinin lojistik üssü yapmak üzere 21 ayrı noktada lojistik merkez kurulması planlanmıştır. Bunlardan 8 adedinin inşasını tamamlayarak hizmete açtık. 5 adedinin inşası, 7 adedinin ise ihale ve proje çalışmaları devam etmektedir. 80 bin m² konteyner stok alanı bulunan, çeşitli idari ve sosyal tesislerle donatılan merkez 437 bin ton taşıma kapasitesine sahiptir.” dedi.