ESKİŞEHİR’DE ANİMASYON VE DİJİTAL İŞLER FESTİVALİ

ESKİŞEHİR’DE ANİMASYON VE DİJİTAL İŞLER FESTİVALİ

Animasyon ve dijital işler ile ilgili birçok etkinlik ve aktivitenin yer alacağı 3. Anadolu Animasyon ve Dijital İşler Festivali, 12-13 Aralık 2017 tarihlerinde Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından Eskişehir’de gerçekleştirilecek.

Festival ve bu kapsamda düzenlenecek yarışma ile ilgili açıklamalarda bulunan BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, “BEBKA olarak Bursa, Eskişehir ve Bilecik illerinde gelişme potansiyeli olan sektörlere yönelik çeşitli çalışmalar yürütmekteyiz. Animasyon ve dijital işlerin dünyada hızla büyüdüğünü, bu alanların bölgemizde de gelişme potansiyeline sahip olduğunu tespit ettik.” dedi.

Animasyon Sektörünü, Eskişehir Valiliğinin koordinasyonu, mevcut üniversitelerin altyapısı, Ticaret ve Sanayi Odalarının işbirliği ve Ajanslarının destekleriyle Eskişehir’de büyüme potansiyeli yüksek olan sektörlerden birisi olarak değerlendirdiklerini ifade eden Gerim, şunları kaydetti:

“Sektörün ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığını ve rekabet edebilirliğini artırmak, ülkemizin ve bölgemizin bu sektörden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla 2015 yılından itibaren Eskişehir’de animasyon alanında yarışma ve etkinlikler düzenliyoruz.

Ülkemizdeki tüm paydaşların bir araya geldiği ve birçok etkinliğin gerçekleştiği festivalimize, animasyon ve dijital işlere ilgi duyan başta öğrenciler olmak üzere tüm ilgilileri bekliyoruz.”

BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, “Yarışmamıza başvurmak, festivalimize katılmak isteyenler, detaylı bilgilere www.anadoluanimasyon.com adresinden ulaşabilirler.’’  diye konuştu.