EVİNİZE KIŞ DOKUNUŞLARI

Bahar ve yaz aylarıyla birlikte bahçe ve balkonlarda açık havanın tadını çıkarmıştık. Soğuk kış günlerine sayılı günler kala iç mekânlara da geri dönme zamanı geldi.

Peki, kış mevsimini evimizde daha keyifli geçirebilmek için ne gibi değişiklikler yapabiliriz? 2015-2016 kışının dekorasyon trendleri neler olacak?

Kış mevsimine hazırlanırken evlerimizde yenileme yapmanın tek yolu, tüm mobilyaları değiştirmekten geçmiyor. Mevcut eşyalarınıza yapacağınız küçük dokunuşlarla da büyük farklılıklar yaratabilirsiniz. Duvar renkleri, tablolar, aksesuarlar veya tekstil ürünleri değişiklikte size yardımcı olacak araçlar…

İÇ ISITAN RENKLER
2015-2016 kışında duvarlarda kırmızı şarap ve kızıl kahveye çalan tarçın tonlarındaki marsala renginin hâkim olacak. Renk uzmanlarına göre marsala, zihin, beden ve ruhu zenginleştirici etkiye sahip bir renk… Salonlarda marsala mavi gibi soğuk tonlarla kombinlenecek. Ayrıca dekorasyonda öne çıkan bir diğer bir renk ise zeytin yeşili olacak.

DENGE ÖNEMLİ
Bu yıl kış dekorasyonunda renk seçimi yaparken, evde denge yaratacak renklerin tercih edilmesi öneriliyor. Eviniz için istediğiniz bir renk paletini seçtikten sonra mobilya ve diğer aksesuarlarda daha gösterişli ve cesur renklere sahip ikonik parçalar kullanmak doğru olacaktır.

MASİF AHŞAP
Mobilyalarda, 80’lerin sonlarına kadar kullanılan masif ahşabı bu yıl dekorasyonlarımızda çok sık göreceğiz. Rüstik bir etki yaratacak bu mobilyaları, geçmişten günümüze uyarlarken, doğal renklerinde ve natürel cilalarla kullanmanız öneriliyor.

ÖRGÜ BATTANİYELER
Kış mevsiminin vazgeçilmezi olan örgü battaniyeler 2015-2016 kışının da en önemli aksesuarlarından biri olacak. Koltuklarınızın üzerine ya da kenarına atacağınız bir battaniye, oturma odanızdan salonunuza kadar, iç mekânlara ekstra bir stil kazandıracaktır.

BÜYÜK TABLOLAR
Yeni yılda duvarlarımızı görmeye alışık olduklarımızdan çok daha büyük tablolar süsleyecek. Bu tablolar süs olmaktan öte odalara karakter katacak. Evin dekorasyonunda kullanılan tüm unsurlarda çevre dostu malzemeler öne çıkacak.

DOĞADAN DESENLER
Yastık, kanepe, koltuk gibi eşyalarda hayvan resimleri daha sık kullanılacak. Kırlent yastıklar, moda renklerin ve desenlerin rahatça kullanılabileceği gözde parçalar olmaya devam edecek.