EVİNİZE RENKLERLE ŞANS, BEREKET VE HUZUR GELSİN

Renklerin insanlar üzerindeki gücü ve mekânlara verdiği enerji yadsınamaz. Bahar aylarının yaklaştığı şu günlerde renklerin etkisini doğru kullanarak evlerimize şans, bereket ve huzur getirmek elimizde…

Renk uzmanlarına sizin için 2014’ün öne çıkan renkleri arasından evinizin enerjinizi yükseltecek renkleri seçtirdik:

ŞANS VE BEREKET
Boya seçerken listenin başında şans ve bereket var. Evinizle birlikte yaşamınızın şans ve bereket ile dolmasını istiyorsanız, mor ve pembenin farklı tonlarını kullanmanız öneriliyor.

Bu yıl asil bir görünüm vadeden moru çok fazla göreceğiz çünkü fuşya, mor ve pembe etkisini birleştiren ‘parlak orkide moru’, 2014’ün en popüler rengi olarak karşımıza çıkıyor.

Yaratıcılığı ve özgüveni de artıran mor, güçlü bir renk olduğundan tamamlayıcı rengi sarı ile bütünleyecek objeleri de evinizden eksik etmeyin.

DÜŞLERİN, SAFLIĞIN SİMGESİ
Renklerin en huzur verenlerinden, düşlerin ve saflığın simgesi olan pembe de önerilen bir diğer renk oluyor. Şans ve bereket sembollerinden biri olan pembenin özellikle açık ve saydama yakın tonlarını duvarlarınıza uygulamanız uzmanlarca öneriliyor.

Pembenin 2014 yılının en gözde renkleri arasında olacağı belirtiliyor. Moda dünyasını şeker pembeden fuşyaya uzanan pembe etkisinin sarması da rengin bu yıl ne kadar çok kullanılacağını gösteriyor.

RENKLERLE OYUN ZAMANI
Bu yılın ev dekorasyonunda son trend de renklerle oyun oynamak olarak gösteriliyor. Renklerle oyun oynamayı seviyorsanız; farklı renk kombinasyonunun yarattığı uyumu duvarlarınızda görmek isteyeceksiniz. Şans getiren bir başka renk ise iddialı renkler arasında yer alan kırmızı… Duvarlarınızın tümünde uygulamakta zorlanabileceğiniz kırmızıyı farklı renklerle kullanabilirsiniz. Ayrıca kırmızı aksesuarlarda da dekorasyonunuzu zenginleştirmeniz mümkün.

RENKLERLE HUZUR TERAPİSİ
Evimizde seçtiğimiz renklerle huzur terapisi yapmak da mümkün. Nasıl mı? Huzur bulmak istediğimiz evlerimiz için bu yılın popüler renkleri arasında yer alan yeşilin ve mavinin farklı tonları ideal seçimler oluşturuyor. Yeni sezonda parlak yeşiller yerini daha soft, ıhlamur yeşili ve haki tonlarına bıraktı. Mekânlara yeşil gibi huzur veren ve dinginlik getiren mavinin, pastel tonlardan deniz mavisi ve laciverte uzanan renk yelpazesi de öneriler arasında yer alıyor. Yaratıcılığınızı kullanarak, mavi ve yeşili bütünleyecek kombinasyonlar yapmayı da deneyebilirsiniz.