EVLENECEK ÇİFTLERE DEKORASYON ÖNERİLERİ

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte düğün sezonu da açılmış oldu. Yeni evlenecek çiftler için ev kurmak heyecanlı ve zevkli bir iş olmasının yanı sıra biri o kadar da zordur.

Evi döşerken yeni evlenen çiftlerin ortak zevklerinin buluşması, eşyanın modelinin, evde kullanılan dekorasyon renklerinin her iki tarafı da yansıtan zevkte olması oldukça önemli bir konu… Bu süreçte çiftler, her şeyi tam yapalım telaşı ile kimi zaman eve uyum sağlamayan ya da gerekmeyen eşyalar, aksesuarlar alabiliyor.

Düğün öncesi gereksiz eşyalarla evinizi doldurmak istemiyorsanız şu önerilere uymalısınız:

KULLANIŞLI ÜRÜNLER
Öncelikle genel ihtiyaçları karşılayacak eşyaları alıp detayları yavaş yavaş tamamlamak şık ve hesaplı bir dekorasyon yapmanızı sağlar. Kanepeler, koltuklar, sandalyeler, yatak odası takımı alırken görselliğin yanı sıra mobilyanın sağlamlığı ve kullanışlı olmasına da önem verin. Özellikle koltuk ve yatak alırken mutlaka oturup denemelisiniz. Ayrıca kolay temizlenen kumaşlar tercih edilmeli.

RENK SEÇİMİNE DİKKAT
Ev dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu renk seçimi… Eşyalar ve duvarlar arasındaki renk uyumu oldukça önemli. Aslında her ortama kolayca uyum sağlayabilen pastel renkleri tercih etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Küçük bir banyonuz varsa mutlaka bej, mavi gibi açık renkleri kullanabilirsiniz. Mavi renk mutfaklara hem şıklık hem de huzur katar.

FARKLI DEKORE EDİN
Her odanın dekorasyonu farklı yapılmalı. Duvarların rengi, perdeler, halılar, odada kullanılacak eşyalar, aksesuarlar düşünülüp birbirine uyumlu dekore edilmeli. Yaşam alanlarınızı ferah kullanabilmek için çok büyük parçalardan ve çok fazla eşya almaktan kaçınmalısınız. Özellikle salonu çok fazla eşya ile doldurmayın. Perde ve halıların birbirleri ile uyumuna dikkat edin. Eğer açık renk perdeler kullanıyorsanız koyu renk halı modelleri tercih edebilirsiniz.

BALKONU UNUTMAYIN
Küçük ya da büyük olsun bir balkonunuz varsa onu ihmal etmeyin, zevkinize uygun dekore edip balkonda keyif yapabilirsiniz. Küçük bir balkonda katlanabilir masa ve sandalyeler kullanarak yerden tasarruf edebilirsiniz.

KİRADAKİLER DİKKAT
Kiralık bir evde oturacaksanız daha sonra başka bir eve geçebileceğiniz ihtimalini de düşünerek eşya seçin. Küçük bir evde kullanılabilecek mobilyalar seçmeniz taşınabileceğiniz yeni evin ölçülerine uyum sağlayacak yeni bir dekorasyon yapmaktan sizi kurtaracaktır.