EVLERDE VİNTAGE RÜZGARI

Vintage, bu yıla hakim olan dekorasyon trendlerinden biri. Evinizde vintage esintileri yaratmak sanıldığı kadar zor değil.

Siz de hem eski hatıraları değerlendirmek hem de bu modadan uzak kalmamak için; ninelerinizden, dedelerinizden kalan çatı katında ya da depolarda saklanan örtüleri, sandıkları, klasik resim çerçevelerini yeniden ortaya çıkarıp evinizde vintage rüzgarı estirebilirsiniz

GELİNLERİN ÇEYİZİ
Geçmişte çok moda olan işlemeli patiskaları, annelerinizin çeyizinden çıkan keten örtüleri değerlendirip evinize nostaljik ama fark yaratan bir dekorasyon stili oluşturun.

Örneğin kapı girişinde boş bir mekanınız varsa büyükannenizden kalan çeyiz sandığını buraya yerleştirip üzerine örteceğiniz işlemeli bir patiska ile kendi stilinizi oluşturabilirsiniz.

AKSESUAR MODASI
Modern aksesuarların yanı sıra bu yıl geçmişten kalma gaz lambaları, kömürlü ütüler de evinizin dekorasyonunda kullanabileceğiniz objeler arasında yerini alabilir. Ninelerinizden kalma eski çerçevelere siyah-beyaz fotoğraflarınızı koyarak da nostaljik bir köşe yaratabilirsiniz.

DANTELLER GÜN YÜZÜNE
Gelin çeyizinin vazgeçilmezi olan danteller artık yeniden gün yüzüne çıkıyor. Büyükannelerinizden kalan dantel yatak örtüleri modern bir yorumla yeniden kullanmanız mümkün. Toprak tonlarındaki ya da beyaz renkli dantelleri altlarına sereceğiniz turkuaz ya da turuncu renkli pikelerle daha çekici ve göz alıcı hale getirip kendi stilinizi yaratabilirsiniz.

EL ÖRGÜSÜ YASTIKLAR
Orlon örgü yastık ve battaniyeler de vintage modasında yararlanabileceğiniz detaylar arasında… Koltukları renklendiren renkli orlon yastıklar ve battaniye örtüler de geçmişi günümüze taşıyor. Koltuğunuzun bir kenarına atacağınız bu örtüler ile evinize renkli ve sıcak bir hava kazandırabilirsiniz. Elinizde bu örtülerden yoksa alacağınız rengarenk orlon iplerle kendi özel örtü ve yastık koleksiyonunuzu hazırlayabilirsiniz.