Evlerimize Sonbahar Dokunuşları

Evlerimize Sonbahar Dokunuşları

Çocuklarınızla yapraklar, kozalaklar toplayıp evinizde bu materyallerle minik şaheserler yaratabilirsiniz.

Keyif vahalarımız olan evlerimizin dekorasyonunu değiştirme planları yapmak için sonbahar ideal bir dönem. Sonbahar dekorasyonunda kullanacağınız renkler, objeler ve eşyalarla dört mevsim sizi mutlu edecek bir şıklık yakalayabilirsiniz. Krem rengi, kahverengi ve gri gibi mevsimin özelliklerini yansıtan, bir yandan da oldukça sade ve uyumlu kombinasyonlara imkan sağlayan renkleri kullanabilirsiniz. Bu renklerin yanı sıra kırmızı, turuncu veya taba rengi gibi kurumuş yaprak renklerini barındıran süs eşyaları ve biblolar hem daha ekonomiktir hem de istenildiğinde kaldırılabilir. Ayrıca açık renkli zeminler ve duvarlar ile kombine edeceğiniz koyu renkli mobilyalar ve perdelerle yıl boyunca rahatça kullanılabileceğiniz bir dekorasyon oluşturmanız mümkün.

RUSTİK TARZI

Sonbahar dekorasyonunun vazgeçilmezlerinden olan Rustik eşyalar, evinize doğallığın yanı sıra nostaljik bir hava da katar. Rustik, işlenmemiş ve doğal görünümlü eşyaları, özellikle de mobilya ve zeminleri tanımlar. Masalardan sehpalara hatta yer döşemenize kadar bu ürünlerden rahatça faydalanabilirsiniz. Yapma çiçekler, mumlar veya kuru yapraklardan kendi kendinize hazırlayabileceğiniz bir süs evinize çok yakışacaktır. Çocuklarınızla yapraklar, kozalaklar toplayıp evinizde bu materyallerle minik şaheserler yaratabilirsiniz. Fikir geliştiremem diyorsanız da hepsini bir çanakta toplayarak evinize sonbahar renklerini getirebilirsiniz.

IŞIK ETKİSİ

Sonbahar dekorasyonu denildiğinde akıllara sarı ışık ve romantik hava veren mumlar gelir. Sonbaharı çağrıştıran tarçın, elma gibi kokulardan oluşan mumlarla sakinlik, dinginlik hislerinizi artırabilirsiniz. Odalarınızda beyaz ışık kullanıyorsanız bunları sarı renk veren ampullerle değiştirmelisiniz. Tepeden aydınlatma yerine bir lambader kullanmak da evinizin havasını değiştirecektir.

KÜÇÜK DOKUNUŞLAR

Evinizde büyük çaplı bir değişiklik yapmak masraflı gelebilir ancak sonbahar atmosferini evinize yansıtmanız için küçük dekoratif hamleler yapabilirsiniz. Örneğin, son yılların sonbahar dekorasyon trendleri arasında sıklıkla yerini alan koltuk şallarını deneyebilirsiniz. Çok kalın olmayan kumaşları tercih edip koltuklarınıza dağınık olarak yerleştirebilirsiniz.

Dekorasyonunuzu sonbahara uyumlarken kilimlere, yastıklara, örgü battaniyelere evde yer açmanızı da öneririz. Bu süreçte modern ile gelenekseli harmanlayarak kendi stilinizi yaratabilirsiniz; Doğu motifli bir kilimle modern örgü bir battaniye birbirini güzel bir biçimde tamamlayabilir.

 

DIŞARIDA OTURMA KEYFİ

Balkonunuz, terasınız, verandanız veya bahçeniz varsa, bu yılın dekorasyon trendleri arasında da yer alan, sonbahar renklerindeki kılıflarla yağmura karşı hem koruma hem de şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Havaların serinlediği günlerde eve kapanmak istemeyenler de ısıtıcı, portatif bir şömine veya dekoratif bir bahçe sobasıyla dışarıda oturmayı keyifli hale getirebilirler. Sonbahar dekorasyonu ile uyumlu polar battaniyeler de bu süreçte dekorasyonunuza ekleyeceğiniz parçalar arasında yerini alıyor. Karanlık günlerde bahçenizi, balkonunuzu ya da terasınızı aydınlatmak için LED ışık zincirleri kullanabilirsiniz.