FANTASTİK KAHRAMANLAR DUVARLARINIZI SÜSLEYECEK

AHŞAP VE MDF FORMLARA FANTASTİK ŞEKİLLER VEREN ATÖLYE ON2, BİRBİRİNDEN ORİJİNAL DEKORATİF AYDINLATMA GRUPLARINA İMZA ATIYOR

Atölye On2, MDF plaka ve ahşap dokulara farklı bir boyut katarak kişiye özel ışıklı aydınlatma grupları tasarlıyor. Duygu Uraler ve Kamuran Kara, çizgi roman logo ve amblemlerinin yanı sıra Star Wars, Harry Potter, Superman, Batman gibi fantastik kahramanlardan da ilham alarak birbirinden orijinal aydınlatma objelerine hayat veriyor. İkili, ışıklı masalardan duvar ve masa üstü LED aydınlatma ürünlerine, duvar raflarından farklı ebatlarda lambalara kadar inovatif tasarımlarla dikkat çekiyor.

Hedef kitlenin farklı beklentileri karşılanıyor
Atölye On2’yi Aralık 2016’da kuran Duygu Uraler ve Kamuran Kara, hobi olarak başladıkları bu işi gelecekte çok daha farklı bir sürece taşımayı hedefliyor. Meslek lisesi mezunu olan Kamuran Kara, inşaat ve mimarlık ofislerinde çalışmış bir isim. Şu anda ise metro altyapı hizmeti sunan bir inşaat ofisinde görev yapıyor. Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Restorasyon Bölümü mezunu olan Duygu Uraler ise grafikerlik yapıyor. 4 yıl önce tanışan ikili hem dostluklarını hem de sahip oldukları yetenekleri birleştirerek Atölye On2’yi kurmaya karar veriyor. Aktif olarak iş hayatında oldukları için şu an bir atölyeleri olmasa da hafta sonları bir araya gelerek Atölye On2’ye gelen siparişleri büyük bir titizlikle hazırlıyorlar. Ahşap ürünlere form verebilmek için bir dekupaj tezgâhı aldıklarını söyleyen Duygu Uraler, “Dekupaj tezgâhı aracılığıyla ahşap formlara istediğimiz tüm şekilleri verebiliyoruz. Böylece hedef kitlemizin farklı beklentilerini de karşılayabiliyoruz. Çoğunlukla MDF kullanıyoruz. Çünkü MDF’nin kesimi, boyanması ve uygulanması çok daha verimli sonuçlar veriyor. Bardakaltlığından kalemliğe, kupa-duvar raflığından farklı aydınlatma gruplarına kadar pek çok obje tasarlayabiliyoruz.” diyor.

Ürün skalaları son derece geniş
Doğum günü, evlilik yıl dönümü gibi özel günlerde çok daha yoğun olduklarını belirten Kamuran Kara, “Artık çoğu kişi, özel günlerde orijinal hediye tasarımlarına odaklanıyor. Bu nedenle kişiye özel tasarımlar, her zaman olduğundan çok daha popüler. Şu an ise ev şeklinde özel bir raf projesi üzerinde çalışıyoruz. Tasarımlarımızın fiyatları ise 40-300 TL arasında değişiyor.” yorumunda bulunuyor. Uraler ve Kara, nasıl bir tekniğe sahip olduklarını ise şöyle anlatıyor: “Sipariş geldiğinde öncelikle istenen tasarımın boyutunu hazırlayıp çizim sürecine hazırlanıyoruz. Daha sonra ahşaba şekil verme işlemi başlıyor. Ahşabın kesim işleminin ardından zımpara sürecine geçiyoruz. Bunu da boyama ve aydınlatma sisteminin takılması takip ediyor. Bir aydınlatma objesini ortalama 2-3 günde tamamlıyoruz. En popüler ürün grubumuz ise Harry Potter duvar lambamız. Duvar-masa üstü LED aydınlatma ürünleri ve duvar panoları gibi farklı tasarımlarımız var. En önemli farkımız ise hedef kitlemizin hayallerini gerçekleştirmemiz. Ürün skalamız son derece geniş.”

Metal tasarımlar da öne çıkacak
2018’de farklı ürün gruplarıyla öne çıkmayı planladıklarını ifade eden Kamuran Kara ve Duygu Uraler, bu projeler hakkında şu bilgileri veriyor: “Yeni ürün gruplarımızdan biri olan ışıklı masa konsepti üzerinde çalışıyoruz. Gece ve duvar aydınlatma aksesuarlarımız ile lambalarımıza büyük ilgi var. Çok yakında sprey boya ile hazırladığımız orijinal tablo tasarımlarına da ışıklandırma ekleyerek hedef kitlemize sunacağız. Ahşabın yanı sıra metal tasarımlara da odaklanacağız. Tasarımlarımızla farklı bir yol aldık. Hedef kitlemizi ağırlıklı olarak 20-40 yaş arası bir kitle oluşturuyor. 2018’de showroom’u da olan bir atölye açmayı planlıyoruz. Farklı projelerin gelmesi bizi çok mutlu ediyor. Hedef kitlemizin yaratıcı istekleri bizi de farklı bir tasarım sürecine yöneltiyor. Harry Potter lambalarımıza ilgi gösterilmesinden çok memnunuz. Sadece kişiye özel hizmet vermiyoruz. Farklı kurumlara da hizmet verdik. Klişelerden daima uzak duruyoruz ve yaratıcılığımızı ön plana çıkaracak inovatif ve dekoratif ürün grupları tasarlıyoruz. Ürünlerimizi Türkiye’nin pek çok farklı noktasına gönderiyoruz.”