FORD’UN YENİ BEBEĞİ GÖLCÜK’TEN DÜNYAYA AÇILACAK

Ford Otosan tarafından geliştirilen ve tüm dünya için sadece Ford Otosan tarafından üretilecek olan Tourneo Courier ve Transit Courier, Türkiye’de satışa sunuldu. Tourneo Courier ve Transit Courier; sınıfının en düşük yakıt tüketimini, rekabetçi yükleme hacmini, en kapsamlı güvenlik ve konfor donanımlarını; Van, Kombi Van ve Kombi versiyonlarıyla sunuyor.

Ürün mühendisliği ve prototip çalışmalarından üretime kadar tüm mühendislik çalışmaları Ford Otosan tarafından yapılan ve Ford’un küresel ticari araç ailesinin son halkası olan Tourneo Courier ve Transit Courier; Van, Kombi Van ve Kombi olmak üzere üç farklı gövde tipi ve iki dizel motor seçeneğiyle satılıyor. Aracın fiyatlarıysa 36.750 TL’den başlıyor. Dünya pazarlarına sadece Gölcük’teki fabrikadan gönderilecek yeni araç, binek ve ticari kullanıma uygun iki farklı tipiyle yollarımızda yakında boy göstermeye başlayacak.

İKİ KERE AYA GİDİP GELDİ
Ford Fiesta’nın da dâhil olduğu B platformunu kullanan araç, 490 mühendis tarafından 40 ay süren çalışmalar sonucunda geliştirildi. 175 ayrı prototipi üretilen araç, dünyanın farklı bölgelerinde yapılan testlerle denendi. Toplam 3800 testi, 16 ülkede yapılan araç dünyadan aya iki kere gidecek milyonlarca kilometre boyunca test edildi.

İKİ VERSİYONU BULUNUYOR
Binek ve ticari kullanım için uygun iki versiyonu bulunan Ford Courier’de 1.5 lt (75 beygir) ve 1.6 lt (95 beygir) gücünde iki ayrı dizel motor seçeneği sunuluyor. Ayrıca 1.0 lt, (90 beygir) benzinli motor da alınabiliyor. Farklı donanım paketleri de bulunan araç, 100 km’deki ortalama 3.7 lt tüketim değeriyle dikkatleri üzerine çekiyor.

ZENGİN DONANIM SEVİYESİ
Ford modellerinin global tasarımına uygun şekilde Kinetik Tasarım anlayışı ile dizayn edilen Tourneo Courier ve Transit Courier, trapezoid radyatör ızgarası, çok parçalı ön tamponu, çekik farlarıyla dinamik ve atletik bir görünüme sahip. İç mekânında yüksek kaliteli kokpiti, ergonomik saklama alanları, geniş cam yüzeyleri ve konforlu koltuklarıyla yüksek konfor sunan Tourneo Courier ve Transit Courier’de kullanılan malzeme kalitesi de sınıfının üstünde. Birçok ergonomik saklama alanının yanında Courier ürün gamı için geliştirilen ve ilk defa Courier modelleri ile sunulan Akıllı Cihaz İstasyonu ve Ayarlanabilir Bagaj Örtüsü iç mekânda kullanışlılığı ön plana çıkaran diğer özellikler. İç mekânda ayrıca 5 inçlik Navigasyon ve geri görüş kamerası ekranı, SYNC, deri kaplı direksiyon ve vites topuzu gibi donanımlar kalite hissini yükseltirken sürücüye konfor sağlıyor. Tüm bu üstün özelliklerle birlikte geniş iç mekanıyla ferah bir sürüş sağlayan Courier model gamında Transit Courier 2.6 metreküplük değer ile fonksiyonel kargo alanı sunuyor.