GELECEĞİN TASARIMLARI

GELECEĞİN TASARIMLARI

Fütüristik kalemlerle mesaj ve e-mail atabilir, imla hatalarınızı düzeltebilir, kayıt ve arşiv işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Her ne kadar teknoloji hayatımızın önemli bir bölümünü kapsıyor olsa da geleneksellikten vazgeçmeyen, kalem ve defterini çantasından eksik etmeyen önemli bir kesim bulunuyor. Dünyanın önde gelen tasarımcıları, klasik detaylardan vazgeçmeyen kişilere özel tasarımlara imza atıyor. İleri teknolojiyi kalemlere de taşıyan bu tasarımcılar kayıt yapabilen, yazışmaları USB, WIFI ve Bluetooth aracılığıyla bilgisayara aktarabilen fütüristik kalem dizaynlarıyla öne çıkıyor.

D-SCRIBE İLE MESAJ VE E-MAIL ATABİLİRSİNİZ
Reuben Png’in tasarladığı D-Scribe, klasik görüntüsüne rağmen son derece dijital bir kalem. Teknik özellikleri, Bluetooth bağlantısı ve akıllı telefona adaptasyonu sayesinde kaleminizi kullanarak mesaj ve e-mail atabiliyorsunuz. Üstelik bu mesajlaşma ve e-mail atma işlemini kağıt üzerindeki yazılarınızı anında kopyalayarak yapma şansına sahipsiniz. Ergonomik tasarımıyla da öne çıkan D-Scribe’ı kullanmak oldukça pratik. Kalemin üzerinde yer alan LED ekran, mesaj ve e-mail’inizin gidip gitmediği hakkında sizi bilgilendiriyor. Daha ne kadar mesaj atabileceğiniz hakkında açıklamada bulunuyor. Ajandanıza yazdığınız her detayı da kopyalayarak hafızasına alıyor.

IDEA’DAN SÖZLÜK KALEM
İşiniz yazı yazmak üzerine ise bu kalem sizin için biçilmiş kaftan. Gazetecilere, metin yazarlarına, yazar ya da akademisyenlere hitap eden ve Idea tarafından tasarlanan ‘Dictionary pen’ yani ‘sözlük kalem, yazı yazarken herhangi bir kelimeyi yanlış yazdığınızda sizi otomatik olarak uyarıyor. Ve o kelimenin doğru halini kalemin üzerinde yer alan dijital ekran vasıtasıyla gösteriyor. Bu kalem sayesinde metninizi tekrar tekrar okuyup, herhangi bir hata yapıp yapmadığınızı bulma zahmetinden kurtulacaksınız. Çünkü ‘dictionary pen’ yazdığınız her şeyi sizin için otomatik olarak düzeltiyor.

BİOERGONOMİK FARKI
Wang Xuelei’nin tasarladığı bioergonomik kalem sayesinde özel bir toplantıda ya da oturumda önünüze gelen kapsamlı sunumların en can alıcı noktalarını otomatik olarak kopyalama şansına sahipsiniz. Bu noktada yapmanız gereken tek şey, önünüzdeki metinde sizin için önemli olan yerlerin üzerinden bu kalemle geçmek. Bu verileri otomatik olarak hafızasına kaydeden bioergonomik kalem, sıkışık zamanlarda not alma derdine bir son veriyor. USB bağlantısı sayesinde sizin için önem taşıyan verileri anında bilgisayarınıza aktarma şansına da sahipsiniz.

VERİLERİNİZİ MAGPEN İLE YEDEKLEYİN
Yazdığınız her şeyin aynı anda hem kâğıt üzerinde hem de kayıtlı bir şekilde USB’nizde olmasını ister misiniz? SungJae Hwang’in imzasını taşıyan Magpen, bu konuda son derece iddialı. Magpen aslında sıradan bir kalem gibi gözükmesine rağmen son derece ileri bir teknolojiye sahip. Bu kalem hem akıllı telefonlarla hem tabletlerle hem de notebook’larla son derece koordineli bir biçimde çalışabiliyor. Araştırmanızı, sunumunuzu ya da yeni projenizi Magpen ile hazırlayıp, önemli verilerinizi yedekleyebilmek elinizde…

DIGIMEMO A402 FONKSİYONELLİK VAAT EDİYOR
‘Digimemo A402’ de Magpen’e benziyor. Ama bu kalemin en önemli farkı, daha geniş bir alanda yer alan verileri kaydetmesi. Çalışmanızda yer alan grafik, çizim ve istatistikleri de hafızasına alan Digimemo A402, son derece fonksiyonel bir duruşa sahip. Kayıt kapasitesi oldukça geniş. Titiz bir çalışma şekline sahip olan kişilere hitap eden Digimemo A402 son derece güvenli ve fonksiyonel.

KREATİF EKİPLERİN TERCİHİ ‘THE ZEN’
İş hayatında hepimiz yoğun bir şekilde tablet kullanıyoruz. Thanh Ly’nin tabletler için özel olarak tasarladığı ‘The Zen’ adlı kalemi dokunmatik özelliğiyle kullanıcılara farklı bir konfor alanı sunuyor. Çizim yapabilme, veri silme, navigasyon, şekillendirme, çizim gibi fonksiyonlarla öne çıkan ‘The Zen’, kreatif işlerde çalışan kişilerin işini önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

MAGIC PEN ARŞİV İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR
Xia Xiaoqian, Renming Jun, Han Ricoeur, Liu Peng, Meng Bao, Weicheng Jie ve Yang Xiao adlı tasarımcıların imzasını taşıyan ‘The Magic’i normal bir kalem olarak kullanabileceğiniz gibi yazdığınız her şeyi otomatik olarak elektronik bir dosyaya dönüştürüp, bilgisayarınıza Bluetooth bağlantısıyla aktarabilirsiniz. Aynı şekilde severek okuduğunuz bir kitaba özel alıntı yapmak istediğinizde, Magic Pen aracılığıyla bu verileri son derece hızlı bir şekilde dijital dünyanın nimetlerinden faydalanarak arşivinize katabilirsiniz.