Gelinliğiniz Nasıl Olsun?

Gelinliğiniz Nasıl Olsun?

Gelinlik kadınların en çok önem verdikleri giysi… Tek gecelik de olsa üzerinde en uzun düşünülen ve belki de en çok para verilen bu giysiyi önemli kılan elbette ki, kadınların hayatlarının en özel gecesinde giyinecek olmaları… Yüzlerce model ve kumaş seçeneği varken en çok yakışanı, en trend olanı bulmak sabır isteyen bir süreç. Bu süreci, düğünü yaklaşan kadınlar için kolaylaştıracak birkaç önerimizi paylaşıyoruz.

HAFİF KUMAŞ

Gelinlerin oldukça hareketli oldukları bu gün için yapacakları en büyük hata ağır kumaşlı gelinlik tercih etmeleri olacaktır. Duvak, yüksek topuklu ayakkabılarla ayakta geçirilen uzun saatler, çiçek taşıma derken hareketleri kısıtlanan gelinlerin üstüne bir de ağır kumaş tercih etmeleri gecelerini mahvetmeye yeter! Gelinlerin bu sebeple, kullanılacak kumaşı, üstündeki işlemeleri, içte kullanılan astarı hafif ve yumuşak malzemelerden seçmeleri doğru bir karar olacaktır.

RENK TERCİHİ

Modacılar gelinliklerin renklerini siyahtan, kırmızıya kadar çeşitlendirse de siz siz olun çok ekstrem bir düğün töreniniz yoksa gelinlik renginde beyazdan ve tonlarından şaşmayın. Beyaz giyinmemekte direniyorsanız da modacıların yine son dönem tercih ettikleri, pastel pembe, nude ve şeftali tonlarından uzaklaşmayın. Baskın kırmızı, siyah gibi renk tercihi sonraki yıllarda pişmanlığınızı artırabilir.

KORSEDE DEVRİM

Gelinliğin içinde zarif görünmek tabi ki olmazsa olmazınız! Peki bunu, hareketi kısıtlayan kalın korselerle sağlamak yerine, gelinliğin bizzat içine dikilen korselerle sağlamaya ne dersiniz? Emin olun daha doğru bir seçim olacaktır modacınıza bu uygulamayı yaptırmak. Elbiseye eklenmiş, transparanın altından bile görünmeyen korseler kurtarıcınız olacaktır.

90’LAR ETKİSİ

Gelinlikte her dönem eskiye dönüş yaşanır. Bu sezon ise 90’lar etkisi tasarımlarda fazlasıyla mevcut. Prenses, A kesim ve balık her zaman popülerliğini korurken, vintage, retro sevenler için 90’lar etkisi oluşturulmuş bir gelinlik kaçırılmaz fırsat. Fırfır, yoğun tül kullanılmış gelinliklerle bu akıma katılabilirsiniz.

TRANSPARAN RÜZGARI 

Son yıllarda gece elbiselerinde de sıkça kullanılan transparan üzerine işleme, gelinlikte de revaçta… Cesur gelinlerin tercih edeceği transparan üzerine işlemeli gelinlikler, masumiyeti temsil eden gelinliğin ruhu ile çelişmek istemeyen gelinlere de sadece kol-omuz dekoltesindeki kullanımı ile göz kırpıyor.