GELİNLİK SEÇME VAKTİ…

GELİNLİK SEÇME VAKTİ…

Kimilerinin prenses, kimilerinin zarif bir kuğu edası ile boy göstermek istedikleri o muhteşem gecenin en önemli detayıdır gelinlikler.

İster kabarık, ister diz altı, ister asi bir hırçın kız görünümünde olsun her ruh hali ve fiziksel detay için tasarımcıların ellerinden çıkan mükemmel gelinlikler sizleri bekliyor.

İşte bu sezonun öne çıkan detayları ile gelinlikler:

ELEGAN VE SOFİSTİKE STİLLER
Ünlü gelinlik moda evleri 2014’te kabarık etekleri kullanmayı unutmuş gibi görünüyor. Bu sene kabarık ve kat kat gelinliklerin yerini ince ve uzun bir siluet sağlayan yeni gelinlik modelleri alıyor. Şehirli kadınların modern tarzına hitap eden bu gelinliklerle hareket etmek kolaylaşıyor. Bu sayede gelinler düğün günü boyunca hem hazırlık hem de eğlence safhalarında daha rahat hareket edebiliyor.

DANTEL ETKİSİ…
Güzellik çoğu zaman detaylarda saklıdır. Gelinliklerde kullanılan danteller de bu detayların başında geliyor. İngiltere kraliyet ailesinin gelini Kate Middleton’ın dantel tercihi, gelinlik modasını etkilemeye devam ediyor. Dantel kullanılmış uzun kollar 2014 ilkbahar/yaz gelinliklerinin en dikkat çeken detaylarından biri oluyor.

BALIK ETEK GELİNLİKLER
Bu sezon kabarık modelli gelinliklerin yerini alan bir diğer model balık formundaki etekler… Oldukça feminen görünen balık etek gelinlikler, sezonun en çok görülecek gelinlik modellerinin başında geliyor.

V DEKOLTELİ GELİNLİKLER
Gelinliklerde sırt dekoltesinden sonra en dikkat çeken dekolte modeli derin v yaka şeklindekiler. Bu tarz gelinliklerde V dekolte olan kısım tülle de kaplanabiliyor. V dekolteli gelinlikleri bu sezon bol bol göreceğiz.

OMUZLAR
Bu sene gelinliklerde şimdiye kadar çok da önemsenmeyen yeni bir kıvrım bölgesi vurgulanıyor: Omuzlar! Yakın zamana kadar çok tutulan straplez gelinlik modellerinin tamamen açıkta bıraktığı omuzlar, bu sene dantel, tül ve boncuk işleme gibi detaylarla süsleniyor. Eğer omuzlarınız çok geniş değilse, dökümlü modelleri tercih etmelisiniz. Geniş omuzlu gelinler ise ince askılar ve işlemelerle omuzlarının ihtişamını vurgulayabilirler.

VÜCUT ŞEKLİNE GÖRE GELİNLİK ÖNERİLERİ:
Elma: Bu vücut tipinin karakteristik özelliği; vücudun üst kısmının, alt kısma göre daha geniş olmasıdır. Bu nedenle balon eteklerden, likralı kumaşlardan, kuyruklu ve vücudu saran modellerden, yuvarlak yakalardan kaçınmaları gerekir.
Armut: Vintage detaylar ve romantik etekler armut tipi vücut için ideal. Burada kalça ve bel arasındaki simetriyi yakalamak önemlidir. Vücudun ön kısmını ortaya çıkaracak straplez kesim, dantel detaylar, işli korse ve kabarık etekler uygun görüntü oluşturur.
Kum saati: Düz, Greek modelli gelinlikler düzgün vücut hatlarını kapatacağından tercih edilmemelidir. Kum saati vücut tipine sahip olanlar; dar ve A Line gelinlikleri rahatlıkla tercih edebilir.
Atletik: Bel kısmının belirgin olmadığı atletik vücutlarda, omuzlar geniş, kalça dar, göğüsler küçüktür. Üstü dar, eteği geniş olan klasik gelinlik modelleri tercih edilebilir.