Google Play’deki En İyi Uygulamalar Seçildi

Google Play’deki En İyi Uygulamalar Seçildi

Google tarafından her yıl düzenlenen ve yılın en iyi uygulamalarının seçildiği Google Play Ödülleri yarışmasında kazananlar seçildi.

Teknoloji devi şirket; ödül sahiplerini belirlerken toplam kalite, güçlü tasarım, teknik performans ve inovasyonu göz önünde bulundurduklarını açıkladı.

İşte 2019’un en iyi Android uygulamaları:

EN İYİ KİŞİSEL BAKIM VE İYİ HİSSETME UYGULAMASI: WOEBOT

İnsanları kaliteli yaşamaya teşvik eden uygulama kategorisi olarak tanımlanan bu kategorinin kazananı Woebot oldu. Woebot, Bilişsel Davranış Terapisi (CBT) araçlarını kullanarak sahibinin ruh halini izleyebiliyor. Bu sayede stresi azaltmayı hedefleyen uygulama daha mutlu yaşamak için kişiye yardımcı oluyor. Kullanıcılarından yüksek not almayı başarabilen uygulama, sahip olduğu özelliklerle ödül almayı başardı.

EN İYİ ERİŞEBİLİRLİK UYGULAMASI: ENVISION AI

Yapay zekâ destekli uygulama görme bozukluğu gibi engelleri olan kişilerin daha bağımsız yaşamalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Kullanıcının görüntülediği bilgileri ayıklayarak işleyebilen uygulama, her yüzeydeki metinleri de hızlı bir şekilde okuyabiliyor. Sahneleri tanımlayan uygulama böylece kullanıcıya her durumu okuyabiliyor.

EN İYİ OYUN: SHADOWGUN LEGENDS

Görsel efektleri ile dikkat çeken Shadowgun Legends’in gelişmiş grafikleriyle ödülü almaya hak kazanmış gibi görünüyor. Uzaylı saldırısını konu alan bir oyun, dört farklı gezegende geçiyor ve oyunu gerçek zamanlı oyuncularla karşı takımlarda oynamak da mümkün.

EN İYİ VİDEO UYGULAMASI: NEVERTHINK HANDCAP VIDEOS

Bir video uygulaması olan Neverthink: Handcap Videos, YouTube üzerinden en fazla ilgi çeken videoları bir araya getiriyor. Trendleri yakından takip etmeyi sağlayan uygulama bu özelliğiyle ödülün sahibi oldu. İnternet çağında televizyonlara olan ilginin azalırken, Neverthink: Handcap Videos’un öneminin daha da artacağı düşünülüyor.

EN İYİ YARATICI UYGULAMA: TICKTOCK

En yaratıcı uygulama ödülünün bu yılki sahibi TickTock isimli oyun oldu. Oyunda siz ve arkadaşınız mistik bir dünyada kapana kısılmış durumdasınız. Zaman uzadıkça kaçmak için giderek daha karmaşık bulmacaları çözmelisiniz. İki kişilik bulmaca oyununun ortalama süresi 2,5 saat. Mistik bir dünyadan kurtulmak için bulmacaları hızlıca çözmeniz gerekiyor.

EN İYİ YARATICILIK VE BECERİ UYGULAMASI: CANVA

Optimize edilmiş performansa sahip uygulamaya verilen ödülün sahibi Canva, aslında bir fotoğraf ve grafik tasarım aracı. Uygulama; infografik, poster, sosyal medya gönderileri, sunum, davetiye, kart ve reklam gönderileri gibi daha birçok şeyi profesyonel bir şekilde hazırlamanıza yardımcı oluyor. Canva’nın en önemli özelliği ise sürükle bırak uygulaması ile dizayna imkân tanıması. Bu özelliği ile Canva sayesinde harika tasarımlar ortaya çıkarılabiliyor.

EN İYİ GÜNLÜK YAŞAM UYGULAMASI: SLOWLY

Bu kategori aynı zamanda gelecek vaat eden uygulamaları da sunmakta… Ödülün verilmesinde kesin şartlardan biri güçlü büyüme performansı olurken, bu doğrultuda ödülün sahibi, gereken şartları sağlayan Slowly oldu. Akıllı telefon üzerinden insanların yeni arkadaş edinmelerini sağlayan uygulamanın ana fikri, “Tutkularını paylaşan biriyle eşleş, bir mektup yaz ve dünyanın dört bir yanından pullar topla” şeklinde özetlenebilir.

EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN OYUN: MARVEL STRIKE FORCE

En iyi gelişen uygulama kategorisinin oyun versiyonunda ödülün sahibi Marvel Strike Force oldu. Telefon ya da tablet üzerinden oynanan oyunda görsel efektlerin oldukça dikkat çekici olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda Spider-Man, Doctor Strange, Groot, Rocket Raccoon, Loki, Venom, Elektra, Captain America ve Iron Man gibi efsane karakterler de bulunuyor.

EN İYİ SOSYAL ETKİ OLUŞTURAN UYGULAMA: WISDO

Ödülün bu yılki kazananı Wisdo birçok faktörü içerisinde barındıran efektif bir uygulama. İçerisinde onlarca başlıkta grubun bulunduğu Wisdo ile eşsiz hikâyelerinizi paylaşabilir, sizin gibi düşünen insanlarla iletişime geçebilir, sizin için önemli olan şeyler hakkında neler olduğunu öğrenebilirsiniz.