GÜNÜMÜZ MÜCEVHER MODASI

Kadınların mücevher tutkusu bilinen bir gerçektir. İnsanlık tarihi kadar eski olan mücevherler, annelerden kızlara ve torunlara uzanan; özel anıları hatırlatan önemli bir değerdir. Günümüzde de tasarımlarıyla her kesime hitap eden mücevherler; taşıyan
kişiyi stil sahibi yaptığı gibi girilen her ortamda dikkatleri üzerine çekmeye devam etmektedir. İşte günümüzde öne çıkan mücevher tasarımları:

ASİL FİYONK
Aristokratların vazgeçilmezi olan fiyonklara, yakalara bağlanan kurdelelerde, ince topuklu ayakkabılarda bolca yer verildiğini görmekteyiz. Eskimeyen bir stil olan bu fiyonklar, şimdilerde mücevherlerde yeniden modernize edilerek her yaşa hitap ediyor.

Öneri:
•Broşların yeniden ivme kazandığı bu dönemde, fiyonk formlu broşlardan edinerek kıyafetinize tarz katabilirsiniz.
•Asil ve etkileyici olmak istiyorsanız kraliyet ailelerinin en gözde parçası olan fiyonk taşlı yüzükleri kullanabilirsiniz.

PÜSKÜL
Neredeyse bütün kıyafet, çanta ve ayakkabılarda bolca kullanılan püsküllerden uzaklaşma vakti çünkü sahne artık mücevherlerin… Püskülü bohem stilinden uzaklaştırıp zarafet ile buluşturan püskül mücevherler, uzun ince altın zincirlerle kadınları etkisi altını alacak.

Öneri:
•Kullanacağınız mücevherlerde püsküllerin hareketine ve zarafetine en çok yakışan kıyafetin ipek gömlekler olduğunu unutmayın.
•Püsküllerin en çok yakıştığı küpeleri, balıkçı yaka kazaklarla kombinleyerek tüm dikkati küpelerinize çekebilirsiniz.

MARJİNAL
Mücevherlerde asilliğe, zarafet ve gösterişe yer veren tasarımcılar marjinalleri de unutmadı. Eşsiz tasarımlarıyla dikkat çeken marjinal mücevherlerin tasarımları, sanattan ve eski çağlardan alındı. Mücevherlere farklı bir bakış açısı getiren marjinal takılar, sevenlerini oldukça mutlu edecek.

Öneri:
•İlhamını sanattan alan en önemli akım olan pop art, şimdilerde mücevherlerde görülmekte. Sanatı seviyor ve kullandığınız takılarla insanlara bir şeyler anlatmak istiyorsanız pop art takılar tam size göre.
•Tarihe ve özellikle Yunan mitolojisine ayrı bir ilginiz varsa Yunan tasarımcıların mücevherlerini mutlaka takip etmelisiniz.

EGZOTİK
Bu sezon tasarımcıların en önemli ilham kaynakları arasında, doğunun aromasını içeren büyüleyici mirasıyla Hindistan ön plana çıkıyor. Mücevherde; makrana mermeri, oymalı zümrüt, sarı dövme altın gibi sonsuz seçenek sunan Hindistan,
tasarımcıların ilgisini epey çekmiş durumda.

Öneri:
•Doğunun coşku ve abartısını sizlerde seviyorsanız avize küpeleri ya da saç bantlarına takılan elmas broşları tercih edebilirsiniz.
•Taktığınız mücevherin Hindistan’ı da yansıtmasını istiyorsanız, ülkenin ulusal kuşu
olan ve birçok renk seçeneği de sunan tavus kuşu yelpazesini mutlaka denemelisiniz.