GÜZELLİK DETAYLARDA GİZLİ

GÜZELLİK DETAYLARDA GİZLİ

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte her insanın içinde yeniden uyanış, ayrı bir heyecan beliriyor. Bu da kullandığımız eşyalara, evimizin dekorasyonuna bakışımızı etkiliyor.

Ufak dokunuşlarla evimizin dekorasyonunda bir yenilenme, bir hareket arıyoruz.

Her şeyi atıp yeniden mi dekore etmeli, yoksa kısıtlı bir bütçe ile büyük işler mi çıkarmalı?

Uzmanlardan daha dar bir bütçe ile içinizin kıpırtısını durdurup size heyecan verecek küçük tüyolar aldık…

SALONLARA RENK KATIN
Günün büyük bir kısmını geçirdiğimiz salonlarımızda kendimize özel köşeler yaratmak mutluluğumuza olumlu yansıyor. Renkli bir koltuk ya da renkli bir kanepe ile özel bir köşe oluşturarak mutlu saatler geçireceğiniz bir ortam yaratabilirsiniz. Bu köşeyi de sevdiklerinizin fotoğraflarının yer aldığı albümlerle tamamlayan bir sehpa da oluşturduğunuz özel alanınıza renk katmanızı sağlayacaktır.

GÖZ KAMAŞTIRAN YEMEK ODALARI
Yemek odaları ya da yemek köşeleri, ailelerin ve arkadaşların birlikte keyifli anlar geçirdikleri yerler… Bu köşelerde yapacağınız ufak düzenlemelerle yemek masanızı evinizin en cazip, en göz kamaştıran alanları haline getirmeniz mümkün. Üstelik oldukça basit uygulamalarla… Örneğin toprak tonlarında runnerlar ve üzerine yerleştireceğiniz birkaç aksesuar ile masanızı evinizin en beğenilen, en keyifli köşesi haline getirmek mümkün.

HUZURLU YATAK ODASI
Yatak odanızı huzurlu bir alana çevirmek için krem, acı kahve gibi düz tonlarda bir yatak örtüsü seçip üzerini zevkinize uygun renklerde ve desenlerde seçeceğiniz yastıklarla süsleyebilirsiniz. Hatta bu yastıkların renk ve desenlerini her yıl yenileyerek fazla bir bütçe ayırmadan farklı bir hava yaratabilirsiniz. Yatak başlarının bulunduğu duvarı desenli bir duvar kâğıdı ile kaplayarak odanıza biraz hareket katmanız da mümkün. Yatak odasında kırmızı renk ve ayakucuna gelen aynalardan da kaçınmanız gerekiyor.

BANYOLARA KÜÇÜK DOKUNUŞLAR
Evimizin belki de en küçük mekânları olan banyoların zeminleri için seçilecek olan paspasların kaydırmaz nitelikli olmaları ve fazla desen barındırmamaları uzmanların tavsiyesi. Özellikle açık renk ve geometrik desenli banyo paspaslar banyonuzu daha da geniş gösterecektir. Banyonuzda kullanacağınız ‘beyaz gül’ kokusu mekâna ferahlık katarken istenmeyen kokuları da önlemenize yardımcı olacaktır. Küçük bir sepet içinde lavabonuzun yanına yerleştireceğiniz renkli havlular da misafirlerinizin kullanımına sunmanın yanı sıra dekoratif bir görüntü yaratacaktır.

MUTFAKTA DESEN ZAMANI
Ninelerimizden kalma el yapımı desenli çiniler yeniden moda oldu. Evinizin mutfak ve hol gibi alanlarında kullanabileceğiniz desenli çiniler, iki renkten altı renge kadar çok çeşitli seçenekler barındırıyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çok renk ve çok küçük desen seçiminin yaratacağı karmaşa. Sade ve şık bir hava yaratmak isteyenlere iki renkli ve büyük desenli çinilerden seçmeleri öneriliyor.

BALKONLAR YAZA HAZIR
Yaz aylarında hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz balkonlarımıza keyif katmanın bir numaralı formülü çiçekler oluyor. Küpe çiçeğinden açelyaya, sardunyadan sarmaşık güllere kadar çiçek çeşitleri ile balkonunuzu cennetten bir köşe haline getirebilirsiniz. Balkon sandalyelerinizin üzerine alacağınız renkli minderlerle de balkonunuza daha keyifli bir hava vermeniz mümkün.