HAMİLE GİYİM TÜYOLARI

En güzel ama en zor zamanları yaşatan hamilelik sürecinde anne adayları kıyafet seçimlerinde zorlanır. Alınan kilolar ve vücuttaki değişimler sonucunda kendilerine uygun kıyafet bulamama problemi yaşayan anne adaylarına tasarımcılar artık daha çok önem vermeye başladı.

Üçüncü aydan sonra başlayan bu sıkıntılara rağmen artık şık ve rahat hamile kıyafetleri bulmak hiç de zor değil.

İşte size bu süreçte yardımcı olacak kıyafetler ve öneriler.

ÜST GİYİM:
Anne adayları hamilelik sürecinde üst kıyafet bulmakta çok sıkıntı çekmez. Özellikle son yıllarda revaçta olan bol kıyafet modası, anne adaylarının üst giysileri, normal giysi mağazalarından da tedarik etmelerini kolaylaştırıyor.

Öneri:
Ğöğüs altından bollaşan rahat ve şık tuniklerden mutlaka edinin.
-Siyahın cazibesini unutmayın. Günlük hayatta giydiğiniz siyah bir bluzu aksesuarlar ile kullanarak gece kıyafeti elde edebilirsiniz.

HAMİLE PANTOLONU:
Hamilelik sürecinde ilk olarak karın ve basenler kilo almaya başlar. Bu yüzden alacağınız pantolonların bel kısmını özellikle incelemelisiniz. Hamileler için özel üretilmiş karnı saran bantlı pantolonları tercih etmelisiniz.

Öneri:
Pantolonlarda bulunan bant ne çok sıkı ne de çok gevşek olmalıdır.
-Boyunuz uzunsa geniş kesimli bol paça pantolonları, minyon tipliyseniz de bilekten biten pantolonları tercih edebilirsiniz.

HAMİLE ELBİSESİ:
Anne adaylarının giymekten en çok zevk aldığı hamile elbiselerini, tasarımcılar her döneme ve sezona uygun üretiyor. Birçok seçenek sunan bu elbiseleri alırken rahat ve bol olmasına dikkat etmelisiniz.

Öneri:
Boyları uzun elbise almaya dikkat edin çünkü arka taraf uzunken ön tarafı karnınız nedeniyle havaya kalkabilir.
-Vücut ısınız normal süreçten daha sıcak olacağı için pamuk, keten veya yün gibi doğal kumaşları tercih edin.

AYAKKABI:
Anne adaylarının hamilelik sürecinde ayaklarında büyüme ve şişme meydana gelir. O yüzden ayakkabı seçimlerinde çok dikkatli olunmalıdır. Yüksek topuklu ayakkabılardan kaçınılmalı rahat ayakkabıları tercih edilmelidir. Bu süreçte kıyafetlerden çok daha fazla seçenek sunan ayakkabıları bulmak ise oldukça kolaydır.

Öneri:
Vücut dengesi açısından tamamen düz ayakkabı yerine 2-3 cm olan topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz.
-Bağcıklı ayakkabılardan kaçınmalı, deri gibi doğal maddelerden yapılmış ayakkabıları seçerek ayaklarınızın hava almasını sağlayabilirsiniz.