HASAT ZAMANI

Değerli vatandaşlarımız, 2016 yılı bizim için son derece verimli geçiyor.

Biz bu yılı, ektiğimiz birçok tohumun meyveye dönüştüğü hasat zamanı olarak görüyoruz.

Bu yıl hizmete alacağımız projelerimizin bir kaçını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi, 1 Nisan 2016 günü, Türkiye 4,5 G’ye geçti. Artık Türkiye’de internet 10 kat daha hızlı.

Son tabliyeleri konulan İzmit Körfez Geçişi Köprüsü’nü Mayıs ayı sonunda, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de Ağustos ayında hizmete alacağız.

Yine İstanbul trafiğine nefes aldıracak ve Marmaray’ın ikizi olan otomobillerin geçeceği Avrasya Tüp Geçişi Projesi de bu yılın sonunda kullanıma açılacak.

Demir İpek Yolu diye adlandırdığımız, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattını açacağız ve tren seferlerine başlayacağız.

Pekin ile Londra arasında demiryolu bağlantısını sağlayacak bu proje, ülkemizi önemli bir ulaşım koridoru haline getirecek.

İstanbul’a dünyanın en büyük havalimanını kazandırmak için çalışmalarımız kesintisiz sürüyor. Şu ana kadar projenin yüzde 23’ü tamamlandı. Şubat 2018’de İstanbul’un yeni havalimanının ilk etabı tamamlanarak, halkımızın hizmetine sunulacak.

Türkiye’nin en uzun, dünyanın en uzun ikinci tüneli olan Ovit Tüneli Temmuz ayında ışığa kavuşacak.

Milletimize hizmet yolunda bugüne kadar önemli projeleri gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz.  Mevlana’nın, “Dün dünde kaldı cancağızım, bugün yeni bir şeyler söylemek lazım.” düsturu ile sürekli yeni projeleri bir bir hayata geçireceğiz.

Vatandaşlarımızın daha az yakıt, daha az nakit, daha az vakit harcayarak, daha konforlu seyahat etmelerini sağlamak için bakanlık olarak, tüm vaktimizi de nakdimizi de harcamaya devam ediyoruz.

İyi yolculuklar dilerim.