Havalı Bir Antreniz Olsun İster Misiniz?

Havalı Bir Antreniz Olsun İster Misiniz?

Güzel bir ev dekorasyonunun ilk şartı dikkat çeken bir antreye sahip olmaktır.Farklı tarzlarda antre dekorasyonu ile evinize renk katabilirsiniz.

Misafirlerimizin üzerinde evimizle ilgili güzel etki oluşturmamızın yolu antrelerimizden geçiyor. Bu sebeple, fark oluşturan ve dikkat çeken güzel bir ev dekorasyonu için ilk olarak antrelerden başlanmalı. Antrenizi dekore ederken nereden başlanması gerektiği sorusunun yanıtı da öncelikle hangi tarzı seçeceğinizden geçiyor. Kısa ya da uzun, dar ya da geniş bir antreye sahip olmanız tarzınızı belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur… Dar bir antrede karanlık renkler ya da büyük desenler kullanmaktan kaçınıp açık ve aydınlık hissi veren renkleri tercih etmeniz öneriliyor.

İşte antrenizle ilgili birkaç ipucu…

SANAT SEVERLERE ÖZEL

Sanat severler kendi tarzlarını evlerine yansıtma konusunda işe antrelerden başlayıp sanatsal bir giriş tasarlayabilirler. Bunun için de ünlü ressamların tablolarına antrenizde yer verebilirsiniz. Özellikle kare ya da geniş dikdörtgen tarzı evlerin girişinde uygulanabilecek bu tarz, sizi başka bir dünyaya götürme konusunda etkili bir dekorasyon oluyor.

DAR ALANLAR

Antreleri dar olan evler için işlevsel bir dekorasyon seçilmesi öneriliyor. Bunun için de antrede ayakkabı giymeyi kolaylaştıracak bir sandalye ya da puf, montları düzenli tutacak bir askılık kullanılması öneriler arasında yerini alıyor. Askılık seçerken de ahşap, porselen gibi birbirinden farklı seçenekleri de kullanmak mümkün.

LÜKS ETKİSİ

Lüks görünümden hoşlananlar için antre dekorasyonunda lüks algısı oluşturmak da mümkün. Lüks algısını oluştururken öncelikle geniş bir evinizin olması gerektiğine dikkat çekmekte fayda var. Antre dekorasyonunuzda büyük heykeller ve pahalı aksesuarlar kullanarak hem göz alıcı hem de lüks bir algı oluşturabilirsiniz.

DUVAR KAĞIDI

Antrelere renk katmak ve evinizin girişini hareketlendirmek için desenli duvar kağıtları tercih edebilirsiniz. Bunu yaparken de duvar kağıdı ile uyumlu bir zemin döşemesi kullanmaya özen gösterin. Evinizin girişini farklı kılmak için çeşitli renkte mermerler seçmenin yanı sıra zeminde halı görünümü de oluşturmak mümkün. Renkli ve geometrik duvar kağıtları oldukça popüler fakat güneş almayan bir alanda böyle bir dekorasyon tarzını tercih etmek riskli olabilir.

FRANSIZ TARZI

Geniş antresi olan bir eviniz varsa fark oluşturmak için Fransız tarzı dekorasyonu tercih edebilirsiniz. Fransız tarzında kullanacağınız mermer zeminler ve panelli duvarları, mumlarla aydınlatarak gizemli bir hava yaratabilirsiniz.