Hayatımıza Hareket Katan Uygulamalar

Hayatımıza Hareket Katan Uygulamalar

Günlük hayatın akışı içinde sportif aktivitelere az ya da çok zaman ayıranların sayısı hızla artıyor. Artık egzersiz yaparak daha aktif bir yaşam sürmek için spor salonlarına ve oksijen deposu doğal ortamlara gitmenize gerek yok. Telefonunuzdan veya tabletinizden ulaşabileceğiniz egzersiz uygulamaları ile daha sağlıklı bir yaşam için yepyeni bir adım atmanız mümkün.

İşte size fit bir vücut vaat eden o uygulamalar:

GOOGLE FIT: SAĞLIK VE AKTİVİTE TAKİBİ

Google Fit, basit ve kullanışlı arayüzü ile kullanıcılarına birçok kolaylık sunuyor. Uygulama yakın zamanda aktif ettiği “Hareket Dakikası” ve “Kardiyo Puanı” ile sizi hareket etmeye teşvik ediyor. Google Fit, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Amerika Kalp Derneği ile birlikte çalışarak sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı oluyor.

Google Fit ile egzersizlerinizi gerçek zamanlı öğrenebilir, hedefe giden yolunuzu anlık izleyebilir ayrıca Lifesum, Wear OS by Google, Nike+, Runkeeper, Strava, MyFitnessPal, Lifesum, Basis, Sleep as Android, Withings, Xiaomi Mi bileklikleri ve daha fazlası ile entegre olabiliyorsunuz.      

FATSECRET KALORİ SAYACI

FatSecret, zayıflamaya yardımcı mobil uygulamalar listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Kalori ölçümü, beslenme ve egzersiz önerileri ve yemek tariflerine kolayca ulaşabileceğiniz FatSecret kalori sayacı ile neler yemeniz gerektiğini de biliyorsunuz.

Ne yediğinizi takip etmek ve planlamak için sunulan yemek günlüğü özelliği ile yemeklerinizi ve öğünlerinizi fotoğraflayabiliyorsunuz. Uygulama premium kullanıcılarına ise öğünlerinizi gün içine bilinçli şekilde yaymanızı sağlayacak altı farklı ek seçenek imkânı da veriyor.

MYFITNESSPAL

MyFitnessPal, mobil cihazlardaki en popüler fitness uygulamalarından biri. Uygulama, dünya çapındaki yiyeceklerden oluşan 6 milyon kapasiteli bir veri tabanına sahip, üstelik her gün de güncelleniyor. Arkadaşlarınızla beraber diyet yapmanıza imkân sunan uygulama, 350’den fazla egzersiz çeşidi ile kullanıcılarından tam not almayı başarıyor.

MyFitnessPal ayrıca, kendi diyet profilinize (yaş, cinsiyet, aktivite seviyesi vs.) dayalı özel hedefler de sunuyor.

FREELETICS BODYWEIGHT

Freeletics kendi vücut ağırlığınızı kullanmak için tasarlanmış antrenör uygulaması. Uygulama ile 10-30 dakikalık HIIT antrenmanlarını kullanarak, spor salonuna gitmeden kendinizi mükemmel bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Freeletics Bodyweight ücretli versiyonu ile haftalık kayıt tutabiliyor ve verilerinizi kayıt altına alabiliyorsunuz. Uygulamanın ücretsiz versiyonu da diğer tüm özellikleri sunarken, Freeletics Bodyweight tüm fitness hareketlerini video şeklinde de gösteriyor.

30 GÜNLÜK ZORLU FITNESS GÖREVİ

Uygulama adından da anlaşılacağı gibi 30 günlük bir süreyi kapsıyor. Kısa sürede forma girmek isteyenler için oldukça kullanışlı olan uygulama içerisinde hem bölgesel hareketler hem de tüm vücut hareketleri yer alıyor.

30 Günlük Zorlu Fitness Görevi, egzersiz kurallarını tamamıyla gözeterek, egzersiz yoğunluğunu adım adım artırıp, böylece günlük antrenmana kolaylıkla bağlı kalabilirsiniz.

EV EGZERSİZLERİ-EKİPMANSIZ

Ev Egzersizleri, tüm ana kas gruplarınız için günlük egzersiz rutinleri sunuyor. Uygulama, karın kaslarınız, göğsünüz, bacaklarınız, kollarınız ve kalçanız için egzersizler içerdiği gibi bunun yanında tüm vücudu çalıştıran egzersizlere de sahip. Uygulamadaki tüm egzersizler uzmanlarca tasarlanırken, kısa süreli çalışmalarla kaslarınızı etkili biçimde güçlendirip, evde baklava dilimi kaslar yapabilirsiniz.