HIZLI TREN ROTASINI ANTALYA’YA ÇEVİRDİ

Son yıllarda ülkemizde büyük bir ulaşım seferberliği var.

Bu seferberliğin merkezinde de demiryolu sistemi bulunuyor. TCDD’ye Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırım ödenekleri ayrılıyor.

TCDD, artık sadece ülkemizde değil, Avrupa ve dünyada da saygın bir kuruluş haline geldi. En son Uluslararası Demiryolları Birliği’nin (UIC) Orta Doğu Bölgesel Kurulu’nun (RAME) toplantısıTCDD’nin başkanlığında gerçekleştirildi.

Son 13 yılda, İstanbul, Ankara, Konya üçgeninde oluşturulan yüksek hızlı demiryolu ağı ile zaman ve mekân algısı değişirken, ekonomik, sosyal ve kültürel yaşam köklü bir değişim sürecine girdi.

Yüksek hızlı demiryolu ağının etkilediği çember gittikçe genişliyor. Ankara-İzmir, Ankara-Sivas yüksek hızlı ve Bursa-Ankara, Karaman-Konya hızlı demiryolu hatlarının inşası devam ediyor.

Şimdi bunlara Antalya hızlı demiryolu hattı eklendi.

Antalya, Eskişehir-Afyonkarahisar ve Kayseri-Nevşehir-Konya üzerinden olmak üzere iki ayrı hızlı demiryolu ağına kavuşacak.

Proje tamamlandığında, Antalya-İstanbul 4,5 saat, Antalya-Ankara 3 saat, Antalya-İzmir 3,5 saat ve Antalya-Kayseri 3,5 saate düşecek.

TCDD-THY işbirliğiyle hizmet kalitesi artırıyor 
TCDD olarak, bir taraftan alt ve üst yapıda önemli yatırımları hayata geçirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunarken, diğer taraftan da Yüksek Hızlı Trenlerimizden başlamak üzere hizmet kalitemizi daha da artırmaya yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Bu çerçevede; dünya markası olan THY ile imzaladığımız işbirliği protokolüyle, hosteslerin eğitiminden, bilet satışına kadar hizmet yarışında dünya standartlarını yakalamayı hedefliyoruz.

Keyifli yolculuklar…