Hizmet Kalitemiz Daha Da Artacak

Hizmet Kalitemiz Daha Da Artacak

Ülkemizde 24 Haziran’da gerçekleşen seçimlerle birlikte yepyeni yeni bir yönetim sistemine geçtik.

Ulaştırma ailesinin bir üyesi olarak daha önce de birlikte görev yaptığımız Sayın Mehmet Cahit Turhan, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” olarak adlandırılan yeni dönemdeki ilk bakanımız olarak göreve başladı.

Sayın Bakanımızla aynı çatı altında yeniden buluşuyor olmamız yeni bir sinerji oluşturacaktır. Bu sinerjiyle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak için hizmetlerimizin kalitesini artırırken, yatırımların hızına hız katacağız.

Başarıyla işlettiğimiz yüksek hızlı trenlerin hizmet ağı ile yapımı devam eden hızlı demiryollarımızı vatan sathına yaymaya devam edeceğiz.

Halen Pendik’te son bulan Ankara-İstanbul ve Konya-İstanbul YHT seferlerimizi yıl sonunda Haydarpaşa’ya kadar ulaştırmayı planlıyoruz.

Böylelikle ülkemizin en büyük iki şehri arasındaki seyahatleri için yüksek hızlı trenlerimizi tercih eden yolcularımız, şehir merkezinden şehir merkezine en kolay ve en hızlı şekilde ulaşabilmenin keyfini yaşayacak.

Konya-Karaman arasındaki hızlı demiryolu çalışmalarımızın elektrifikasyonunu da bu yıl içerisinde tamamlayarak, Anadolu’nun kadim şehri Karaman’ı da hızlı trenle buluşturacağız.

İnşası devam eden ve modern mimariye sahip Konya YHT Gar binasını bu yıl hizmete açarak, Mevlana diyarını her yönüyle yüksek hızlı tren şehri yapmak istiyoruz.

Çetin coğrafya koşullarına rağmen çalışmalarına yoğun şekilde devam ettiğimiz Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu’nu da gelecek yıl hizmete açmayı planlıyoruz. Bu hattımız Edirne’den Kars’a, oradan da Bakü-Tiflis-Kars İpek Demir Yolu’na uzanan doğu-batı ulaşım koridorunun en önemli halkasını oluşturacaktır.

Bunların yanı sıra konforlu seyahatler için konvansiyonel demiryolu hatlarımızı modernize etmeye, araç filomuzu yenilemeye devam edeceğiz.

İyi yolculuklar…