HOŞGELDİN BAHAR

Eksilere düşen hava sıcaklıkları, kar, buz artık gerilerde kaldı. Havaya, suya, toprağa cemreler düştükçe içimiz de ısınmaya başladı. “Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır” denilse de mart, ilkbaharın ayak seslerinin duyulduğu, mis gibi kokusunun yayıldığı, göçmen kuşların karşılandığı, doğanın canlandığı bir ay… Artık her yerde düğün bayram tadında sevinç başladı.

Demiryollarında ise her mevsim bahar… Kar nedeniyle karayolu araçları yollarda kalırken,  uçaklar havaalanlarında bekletilirken, garlarımız yolcularımızla dolup taştı.

Yüksek hızlı, anahat, banliyö trenlerimizle en çetin hava koşullarında vatandaşlarımızı sevdiklerine, işine gücüne, okuluna, hastanesine kavuşturmaya devam ettik. Çocuklarımızın yarıyıl tatilinde gönül rahatlığı içinde tatile gitmelerini sağladık. Geçen yılın aynı dönemine göre; Ankara- İstanbul hattında taşınan yolcu sayımızda yüzde 18, tüm YHT hatlarımızdaki yolcu sayımızda yüzde 7 artış oldu.

Diğer taraftan, yedi kent merkezine doğrudan, üç kent merkezine otobüs ve bir kent merkezine YHT+tren bağlantısıyla toplam 12 il ve Türkiye nüfusunun yüzde 40’ına hizmet veren yüksek hızlı trenlerimize yeni setler katıldı. YHT filosunun artmasıyla birlikte, sefer sayılarını da artırmak için çalışmalarımız tamamlanmak üzere… Baharda daha fazla YHT seferi hizmetinizde olacak.

Hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın destekleri ile araç filomuz büyüdükçe her geçen gün artan yolcu taleplerini daha rahat karşılayabiliyoruz. TCDD Taşımacılık AŞ, tren işletmeciliğini dünya standartlarında yapmak için 10 bin personeli ile canla başla çalışmaktadır.

Teknoloji harikası YHT’de güvenli, konforlu yolculuklar dilerim.