İÇİNİZİ ISITACAK DEKORASYON ÖNERİLERİ

İÇİNİZİ ISITACAK DEKORASYON ÖNERİLERİ

HAVALARIN SOĞUMASIYLA BİRLİKTE DIŞARIDA GEÇİRDİĞİMİZ SAATLER AZALIYOR, EVLERİMİZDE GEÇİRDİĞİMİZ SÜRE UZUYOR. BU DÖNEMDE EV DEKORASYONUNUZDA, YATAK ODANIZDAN SALONUNUZA KADAR UFAK DOKUNUŞLARLA DAHA SICAK BİR EV OLUŞTURABİLİRSİNİZ…

Soğuk kış günlerinde dışarıda vakit geçirmek daha zordur; işe gitmek, dışarı çıkmak da insana çoğu zaman zor gelir ve sürekli sıcak evlerimizde oturmak isteriz. Durum böyle olunca da evde geçirilen zamanlar da artıyor.

İşte bu yüzden, kış mevsiminde kendinizi daha iyi hissetmek için, en çok zaman geçirdiğiniz evinizde pozitif duygularınızı tetikleyecek ve size enerji verecek sıcak değişimler yapmanız mümkün. Bu sayede kışı çok daha mutlu ve sıkıntısız geçirebilirsiniz.

Evinizde keyifli vakit geçirmek, kış soğuğunu unutmak için dekorasyonunuzu kışa hazırlayabilirsiniz.  Yatak odanızdan salonunuza kadar kış boyunca içinizi ısıtacak kış dekorasyonu yapabilmeniz için harika öneriler hazırladık…

RENKLERİN GÜCÜ
Kış mevsiminde daha karamsar ve mutsuz olmamızın en önemli sebeplerinden biri de havanın renginin solması; havanın grileşip kasvetli bir hal alması depresif ruh haline bürünmemize neden oluyor. Bu depresif havayı da evinizde renklerle oynayarak dağıtmanız mümkün. Bunun için de sevdiğiniz canlı renklerle harmanladığınız açık renk tonları ile evinizde daha aydınlık ve enerjik bir ortam oluşturabilirsiniz. Bu süreçte koyu gri, kahverengi, siyah gibi renklerden uzak durmalısınız…

Karanlık ve kasvetli havada kendinizi daha iyi hissedebilmek için perdelerinizi açık tutup doğal ışıktan faydalanın. Dekorasyonunuzu planlarken de açık renkli ve ince tüller tercih edin. Böylece gün ışığından daha iyi yararlanıp ruh halinizi de zinde tutabilirsiniz.

HALILAR GERİ GELİYOR
Yaz aylarıyla birlikte kaldırılan halı ve kilimler soğuk hava ile birlikte yeniden evlerimizin başköşesinde yerlerini alıyorlar. Rengârenk halı ya da kilimler evinize renk katıp enerjinizi artırıyor.

Yumuşak, rengârenk yastıklar ya da örgü kırlentler de kış dekorasyonunun vazgeçilmezlerinden. Ancak kırlent seçerken koltuklarınızla ve mobilyalarınızla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

ŞÖMİNE EFEKTİ
Kış mevsiminde içleri ısıtan bir diğer dekorasyon unsuru da şömineler oluyor. Salonunuzda oluşturacağınız şömine köşesinin önünde postlarla  yerde oturma bölümü oluşturabilirsiniz. Kahvenizi içerken sıcak sohbetler yapacağınız bu köşede yerde oturmak istemeyenler için tekli bambu koltuklarla kahve içmek için özel bir alan da oluşturulabilir. Tekli iki koltuğun arasına yerleştireceğiniz sehpa ile keyif köşeniz hazır hale geliyor…

YATAK ODASI
Evimizde en çok vakit geçirdiğimiz yerlerden biri de yatak odası oluyor. Yatak odasında vakit geçirmekten hoşlananlar burada bir kitap okuma köşesi oluşturabilir. Tekli koltuk ve önüne yerleştirilecek bir puf ile keyifli saatleriniz için uygun ortam oluşturabilirsiniz.

Yatak odasında uyku dışında uzun vakitler geçirmek istemeyen ama sıcaklık hissi yaratmak isteyenler de yünlü ya da pelüş yatak örtüleri ile kış sıcaklığı yaratabilirler. Yatak örtüsünün üzerine yerleştirilecek renkli yastıklarla sıcaklık efekti artırılabilir.

KIŞ BAHÇESİ
Evimize kapandığımız kış günlerinde balkon ya da teraslarınızda oluşturacağınız kış bahçelerinde de keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Öncelikle balkon ya da terasınızı katlanabilir camlarla kaplatıp kışın da kullanılabilecek bir mekân haline getirmeniz gerekiyor.

Kapattığınız balkon ya da terasınıza bahçe mobilyaları ve pratik ısıtıcılardan yerleştirerek keyifli kahve sohbetleri yaptığınızı özel bir alana sahip olabilirsiniz. Burayı çiçek ve mumlarla süslemeyi de unutmayın…