Innotrans 2018 Fuarına TCDD Damgası

Innotrans 2018 Fuarına TCDD Damgası

TCDD’nin, geniş ve ferahlığının yanı sıra modern tasarımı ve filmlerle görsel bir şölen sunan standı Innotrans 2018 Fuarı’nda ziyaretçilerden tam not aldı.

Dünyanın en büyük demiryolu fuarı niteliğindeki INNOTRANS 2018 Fuarı (Uluslararası Demiryolu Teknolojileri Sistemleri ve Araçları) Almanya’nın Berlin şehrinde gerçekleştirildi.

Dünyadan üç bin, Türkiye’den de yaklaşık elli firmanın katıldığı; demiryolu teknolojileri, altyapı, tünel inşaatı ve yolcu taşıma alanında yapılan yeniliklerin sergilendiği fuara katılan TCDD, bağlı ortaklıkları TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ ile iştirakçi şirketlerinden RAYSİMAŞ ile birlikte stant açtı.

TCDD standına ziyaretçilerden tam not

Türkiye’de son yıllarda demiryollarına yapılan büyük ve teknoloji gerektiren yatırımlarla adını dünyaya duyuran TCDD’nin, geniş ve ferahlığının yanı sıra modern tasarımı ve filmlerle görsel bir şölen sunan standı ziyaretçilerden tam not aldı.

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, aynı zamanda Uluslararası Demiryolları Birliğinin (UIC) Başkan Yardımcısı da olması nedeniyle fuar süresince yoğun görüşme ve ziyaret programı gerçekleştirdi. Apaydın, UIC başta olmak üzere yerli ve yabancı firmaların en üst düzey yöneticilerini TCDD standında kabul ederek çok sayıda toplantıya başkanlık etti. Apaydın, bağlı şirketlerin genel müdürleri ve ASELSAN üst düzey yetkilileriyle birlikte TÜLOMSAŞ’ta üretimi gerçekleştirilen milli hibrit lokomotifinin açılış kurdelesini de keserek hayırlı olması dileğinde bulundu.