Interrail Zamanı!

Interrail Zamanı!

Avrupa Demiryolları İşletmeleri tarafından uygulanan, gezginlere ucuz ulaşım olanağı sağlamayı amaçlayan bir pas bilet uygulaması olan INTERRAIL PASS, Avrupa’yı hem ekonomik hem konforlu keşfetmek isteyen her yaş grubuna farklı seçenekler sunuyor.

Interrail Global Pass Bileti, Avrupa’nın 30 ülkesinde 5 gün ile bir ay arasında sınırsız, Interrail Bir Ülke Pass Bileti ise seçilen Avrupa ülkesinden herhangi birisinde 3 ile 8 gün arasında sınırsız serbest dolaşım olanağı sağlıyor.

Interrail Pass kartlarını; ülkemiz vatandaşları, ülkemizde 6 aydan fazla oturan yabancılar, Avrupa ülkelerinde daimi olarak ikamet edenler ve 6 aydan fazla bir süredir bir Avrupa ülkesinde kaldığını belge ile ispatlayan diğer ülke vatandaşları satın alabiliyor.

“Interrail Global Pass” ve “Bir Ülke Pass” kartları; yetişkinlere (29+), senyörlere (60+) ve gençlere (29 yaşından gün almamış) 1. ve 2. mevkide düzenleniyor.

Her iki pass hizmetinde da bulunan “Aile Konsepti” ile çocuklar ücretsiz seyahat edebiliyor. Kendileri için ayrı bir yer istenilmeyen 4 yaşına kadar olan çocuklar, bir yetişkinin refakatinde olmak koşulu ile pass düzenlenmeksizin ücretsiz seyahat edebiliyor. Kendileri için yer istenilen 4 yaşından küçük çocuklar ve 4-12 yaşındaki çocuklar, bir yetişkinin refakatinde, aynı kategori ve mevkide olmak koşulu ile ücretsiz pass hizmetinden yararlanıyor. ‘Ücretsiz çocuk’ kavramı, her bir yetişkin başına 2 çocuk için geçerli olurken, ikiden fazla çocuk ile seyahat etmek istenildiğinde bu çocuk veya çocuklar için genç passı düzenleniyor.

Daha az seyahat edecekler için ekonomik bir seçenek olarak “Flexi Sistemi”, gezginin; belirlediği tarih aralığında İnterrail Global Pass biletinde 5, 7, 10 ve 15 gün, Intrerrail Bir Ülke Pass biletinde ise 3, 4, 6 ve 8 gün seyahat etmesine olanak veriyor.

AYRINTILI BİLGİ İÇİN:

www.tcddtasimacilik.gov.tr

444 82 33