İSA APAYDIN TCDD’NİN YENİ GENEL MÜDÜRÜ OLDU

İSA APAYDIN TCDD’NİN YENİ GENEL MÜDÜRÜ OLDU

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İsa Apaydın atandı.

Meslek hayatı başarılarla dolu
İsa Apaydın, TCDD Genel Müdür Yardımcılığı görevi esnasında birçok projede görev ve sorumluluk üstlendi. Yüksek hızlı ve hızlı demiryolu projelerinin yapımı, işletmeye alınması, mevcut sistemin bakımı ve yenilenmesi, Milli Tren Projesi’nin AR-GE ve eğitim altyapısının geliştirilmesi İsa Apaydın’ın sorumluluğunda başarılı ile yürütülen çalışmalardan bazıları oldu.

İsa Apaydın kimdir?
1965 yılında Ankara’da doğan İsa Apaydın, İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliği Bölümü’nden 1987’de mezun oldu. 1996’da Sakarya Üniversitesi Metalürji Mühendisliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı.

Mezun olduğu 1987 yılında mühendis olarak TCDD Genel Müdürlüğü’nde göreve başlayan Apaydın, sırasıyla Mühendis, Uzman Mühendis, Fabrika Müdürü, Şube Müdürü ve 2. Bölge Müdürlüğü görevleri ile 2005-2015 yılları arasında TCDD Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Apaydın, 14 Nisan 2016 tarihinde vekâleten, 13 Mayıs 2016 tarihinde de asaleten TCDD Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Milli Tren Proje Yürütme Grup Başkanlığı, Anadolu Raylı Sistemler Kümelenmesi (ARUS) Başkan Yardımcılığı, Avrupa Demiryolu Araştırma Konseyi Genel Kurul Üyeliği, I ve II. Uluslararası Demiryolu Sempozyumu Düzenleme Kurulu Başkanlığı gibi ulusal ve uluslararası önemli görevler üstlenen Apaydın, evli ve 2 çocuk babasıdır.