İSTANBUL’DA “KÂĞIT DOSTU” KONGRE

İSTANBUL’DA “KÂĞIT DOSTU” KONGRE

Dünya Posta Kongresi’nin 26’ncısı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayelerinde, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin (PTT AŞ) ev sahipliğinde Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla İstanbul’da düzenlendi.

Kongrenin açılışında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Bundan sonra PTT’nin rotası değişti. PTT süratle hizmet ağını yeni hizmet türleriyle genişletmeye başladı. Bugüne geldiğimizde 4 bin 500 noktada PTT’nin hizmet verdiği yerler var.” dedi. Kongrede konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da, Türkiye’nin geleceğinin bugünden daha iyi olması adına koşturmaya devam edeceklerini söyledi.

2 bin delege katıldı
26. Dünya Posta Kongresi için Dünya Posta Birliği (Universal Postal Union-UPU) üyesi 192 ülkeden yaklaşık 2 bin delege İstanbul’a geldi. Kongrede, 2017-2020 yılları arasında UPU’nun faaliyetlerine yön verecek “Dünya Posta Stratejisi” belirlendi. 26. Dünya Posta Kongresi, ilk “kâğıt dostu” kongre olarak gerçekleştirildi. Delegelere dokümanların büyük çoğunluğu elektronik formatta iletildi.