İstanbul’un Silueti Tekrar Şekilleniyor

İstanbul’un Silueti Tekrar Şekilleniyor

Zamana, mekâna dolayısıyla da tarihe mühür vurmak kolay değildir. Mühür vurmak her milletin harcı da değildir. Ancak milletimiz, yaşadığımız bu coğrafyaya her daim mührünü vurmuş ve tarih yazarak bu günlere gelmiştir. Bugünse, dünyanın en büyük projelerini hayata geçirerek mührümüzü vuruyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve liderliğiyle 17 yıldır, “milletimize hizmet, memleketimize eser” kazandırma yolunda, gelecek nesillerimizin gurur duyacağı nice tarihi işler yaptık. Bir zamanlar hayal dahi edilemeyen Marmaray Projesi, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı, İstanbul-Ankara Yüksek Hızlı Treni, Kuzey Marmara ve İstanbul-İzmir Otoyolu gibi dev projelerle İstanbul’a dünyanın en büyük eserlerini kazandırdık. Küçük Çamlıca Kulesi de İstanbul’un siluetine kazandırdığımız çok önemli bir projedir. Hedefimiz bu yılsonunda Çamlıca Kulesi‘nde test çalışmalarına başlamak ve 2020 yılında Çamlıca Tepesi’ndeki görüntü kirliliği oluşturan antenlerin önemli bir kısmını temizlemektir. Bu projeyle İstanbul’un silueti yeniden şekillenecek, bunun da ötesinde bu bölge İstanbul’un akciğerleri haline gelecektir.

Hamdolsun milletimiz de bu projeleri vatanımız için hayata geçirdiğimizin farkında. Hatta bu millete ayak bağı olan, hak ve özgürlüklerini kısıtlamaya çalışan örgütlerin de dimdik karşısında duruyor. Bundan tam üç yıl önce 15 Temmuz gecesinde de bunu tüm dünyaya gösterdi. O gece halkımız bütün farklılıklarını, aidiyetlerini bir kenara bırakarak omuz omuza darbe girişimine karşı durarak, hainlerin doğrulttuğu namluların karşısına göğsünü siper etti. 15 Temmuz Şehitlerimiz gibi kahramanlarımız var olduğu sürece de bu millet ve devlet ilelebet payidar kalacaktır.

Bu vesileyle hayatları pahasına bu topraklara hayat veren 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, darbe girişimine karşı koyan tüm vatandaşlarımıza da milletimiz adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.