Jean Pantolon Modası

Jean Pantolon Modası

Her sezonun, her yaşın, her tarzın vazgeçilmezi; gardıropların baş tacı olan jean pantolonlar, son yıllarda, yırtık modelleri başta olmak üzere farklı kesimleriyle, klasiğin dışına çıkmış modern yorumlarıyla karşımıza çıkıyor. Peki bu sezon hangi kesimler ön planda? Gelin Jean pantolonlara 2018-2019 detayları ile bakalım…

PAÇALARI KESİK, KISA…

Paçaları kesilmiş kısa jeanler, moda olduğu kadar risklidir de! Eğer doğru kullanmasanız sizi olduğunuzdan daha kısa ve kilolu gösterebilir. Bacak boyunuz uzun ise düz bir babet ya da spor ayakkabı ile kullanabilirsiniz. Eğer tam tersi durumda iseniz, bacak boyunuzu kesmeyecek şekilde, topuklu ayakkabıdan yardım alabilirsiniz.

HEM İSPANYOL HEM KISA

Sezonun bir diğer yorumu olan kısa ve İspanyol paça modellerin de kullanımı zor. Doğru bir seçim yaptığınız zaman bu model sizi modanın tam ortasına taşır. Yanlış kullanımda ise moda kurbanı olmanız kaçınılmaz… Yine ayakkabı seçimine dikkat etmeniz bu parçayı doğru taşımanız için önemli.

ÖNÜ KISA ARKASI UZUN

Artık pantolon paçalarını dümdüz kesmek oldukça demode bir tercih… Moda dediğimiz şey sürekli değişir ve kendini yeniler, jeanlerdeki yenilik ise bu sezon pantolon paçasının önünün kısa, arkasının biraz daha uzun kesilmesinden geçiyor. Pantolona farklı bir hava katan bu kesimi denemelisiniz.

YIRTIK

Son yıllarda zirvede olan yırtık jeanler bu sezon da yerini koruyor. Yırtık jeani direk alabileceğiniz gibi beğendiğiniz bir modele kendiniz de kesik uygulayabilirsiniz. Kendi kesiklerinizi oluşturmanız, zevkinizi konuşturabilmeniz ve yırtıkta sınırlarınızı belirleyebilmeniz açısından avantajlı…

İŞLEMELİ

Yeni yeni çıkan işlemeli jeanleri ister spor ister şık parçalarla kombinlemek mümkün. İşlemeleri modelleri direk satın alabileceğiniz gibi dolabınızdaki düz bir pantolonu, kendi seçtiğiniz armalarla, annenizin sandığından çıkarabileceğiniz nakışlarla, inci veya boncuklarla süsleyip, trendi yakalayabilirsiniz. Üstelik bu işlemeleri sadece jean pantolonlara değil, jean ceketler, jean eteklere de uygulayabilirsiniz.