JEEP KABUK DEĞİŞTİRDİ

Arazinin efsanevi Amerikalı markası Jeep yeni kulvarlara yelken açıyor. 100 yıla yaklaşan tarihinde devasa gövdeleri, bol silindirli, benzini içen güçlü motorları ve gelişmiş arazi yeteneği ile haklı bir yer edinen marka yeni modeli Renegade ile kabuk değiştiriyor.

Daha düne kadar 1.4 lt veya 1.6 lt motorlarla adı yan yana bile gelmeyen Jeep, şehrin modern hayatına uydu. Yoluna İtalyan Fiat çatısı altında devam eden Jeep, Avrupa pazarında iddialı olmak için sihirli formülü devreye soktu. Küçük tutumlu motorlar, standart park yerlerine sığabilen bir karoser, yüksek oturma pozisyonu ve şık bir tasarım… Bunları harmanlayınca da ortaya Jeep’in en yeni modeli Renagade ortaya çıktı.

İtalyan tarzı Amerikalı
Dünya tanıtımı, mart ayında düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılan Jeep Renegade için İtalyan tarzlı Amerikalı ya da “Spagetti Western” tanımlaması yapmak mümkün. Yeni model ayrıca ilk kez İtalya’da üretilen bir Jeep’in de habercisi olacak. Fiat 500X modeliyle aynı platformu paylaşan Renegade, 1.6 lt benzinli (140 beygir) ve 1.6 lt dizel (120 beygir) olmak üzere iki farklı motorla ülkemiz pazarına giriş yapacak. Araçta otomatik şanzıman seçeneği benzinli motorla sunulacak.

İddialı fiyatla geliyor
Kasım ayından itibaren, Avrupa ile aynı anda ülkemiz pazarında satılmaya başlanacak Jeep Renegade’in fiyatları da şimdiden açıklandı. 75 bin TL’den başlayacak fiyatlarla satılacak Renegade’nin, Jeep’in Türkiye ve Avrupa pazarında en çok satan modeli olması bekleniyor. Enerjik ve sağlam tasarımıyla dikkat çeken yeni Renegade; yenilikçi teknolojik özellikleri, 6.5 inçlik dokunmatik ekran multimedya komuta merkezine sahip ileri UConnect sistemi, kişiselleştirilebilir 7 inç renkli TFT teknolojili göstergeleri, Türkçe navigasyonu, Bluetooth, USB girişi sağlayan eğlence sistemiyle fark yaratıyor.

4×4 seçeneği de bulunacak
Günümüzün küçük şehir SUV’ları arasında dört tekerlekten çekiş sistemini sunan model sayısı oldukça az. Jeep genlerini korumak için Renagade’de dört tekerlekten çekiş sistemi isteyen kullanıcılar tercihe bağlı olarak bu özelliği de alabilecek. Toplamda 70’den fazla güvenlik ve konfor özelliğine sahip yeni model, 100’den fazla ülkede satılan en önemli Jeep modellerinden biri olacak.