JULİANNE MOORE TÜRKİYE’NİN TANITIM YÜZÜ OLDU

JULİANNE MOORE TÜRKİYE’NİN TANITIM YÜZÜ OLDU

Turizmde devler ligine giren Türkiye’nin tanıtım yüzü, Hollywood yıldızı Julianne Moore oldu. Moore’un rol aldığı yeni tanıtım filmini Los Angeles’ta çekiliyor.

Turizmde çeşitliliğin sağlanması ve yüksek gelir elde edilmesi için şehir turizmi, sağlık turizmi, kültür turizmi, termal turizm, golf turizmi, inanç turizmi ve kongre turizmi gibi alanlarda çalışmalara hız veren Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’nin zenginliğini dünyaya bir Hollywood yıldızıyla anlatacak.

‘Hannibal’, ‘Kaçak’ ve ‘Jurassic Park’ gibi yapımlarda da rol alan Julianne Moore ile anlaşan Bakanlık, çekimlere kısa süre önce başladı. Moore şu sıralar Los Angeles’ta Türkiye’nin yeni tanıtım filminin çekimlerini gerçekleştiriyor. Julian Moore mart ayında filmin tanıtımı için Türkiye’ye gelecek.

Hollywood’dan Türkiye’ye transfer

‘The Edge of Night’ gibi TV dizilerinde de görünen Moore, ‘As the World Turns’ adlı dizideki rolüyle Emmy ödülünün sahibi oldu. Moore, 2003 yılında The Hours ve Far from Heaven filmlerinde rol aldı. O yılın Oscar ödüllerinde ‘En İyi Yardımcı Aktris’ ve ‘En İyi Aktris’ dalında ödüle aday oldu. ‘Far from Heaven’ filmi ile Venedik Film Festivali’nde En İyi Aktris ödülü (Volpi Cup) kazandı.