KADINLARIN GÖZÜ BU OTOMOBİLLERDE

Ülkemiz otomotiv pazarında, müşteri kitlesinin büyük bir bölümünü kadın kullanıcıların oluşturduğu modellerin sayısı artıyor. Rahat yapıları, şık tasarımları ve otomatik şanzımanları sayesinde bu modeller kadınların gönlünü çelmeyi başarıyor. İşte kadın sürücülerin gözdesi arabalar:

TASARIMDA İTALYAN STİLİ
İkonik tasarımıyla dikkat çeken Fiat 500 modeli, sevimli hatları ve yollarda bakışları üzerine toplayan tasarımıyla tam bir İtalyan otomobili. Kadınlar tarafından tercih edilen model, geçtiğimiz yıl yenilenerek ülkemiz pazarında da satışa sunuldu. Görüntüsünde radikal değişikliklerin yapılmadığı otomobil, donanım ve teknik olarak geliştirildi. Geleneksel stile bağlı kalınarak aracın ön ve arka kısımlarının tasarımı değiştirilirken, yenilenen Fiat 500’ün dış tasarımı, 1957 yılındaki klasik modelin geleneklerine uygun ayırt edici özellikleri taşımaya devam ediyor. Renk paletinde ise mercan kırmızısı ve bordo renginin yanı sıra yedi adet pastel, bir adet üç kat ve beş adet metalik olmak üzere 13 gövde rengi bulunuyor. Dualogic otomatik şanzımanın vites geçişleri çok net ve sarsıntısız gerçekleşiyor. Bu da sürüş konforunu önemli derecede yükselten geliştirmeler olarak dikkat çekiyor. 1.2 lt hacimli, 69 beygirlik benzinli motora sahip otomobilin başlangıç fiyatıysa 49.900 TL.

 

KÜÇÜK SEVİMLİ MİCRA
Kadın otomobilleri denilince akla ilk gelen modellerden biri de Nissan Micra. Sevimli hatları, küçük ebatlarına karşın, sunduğu geniş iç mekânıyla Micra ülkemizde de kadınların tercihlerini belirliyor. Ön ve arka tasarımı tamamen yenilenen yeni Nissan Micra’da, Nissan Connect Multimedya Sistemi ve Park Asistanı özellikleri bulunuyor.
Canlı iç ve dış renkleriyle de dikkat çeken otomobilde, multimedya sistemi, USB+AUX girişleri ve son teknoloji geniş ekranlı dokunmatik navigasyon sistemi eklendi. Yeni Nissan Micra’nın en üst versiyonunda 3 silindirli 1.2 litrelik direkt enjeksiyonlu,  enzinli ve supercharge’lı DIG-S motoru kullanıldı. Sınıfının en üst teknolojisine sahip olan 98 beygir gücündeki motor, dizelleri aratmayan ekonomi sağlıyor. 100  ilometrede 4,4 litre tüketen çevreci motorla birlikte otomatik şanzıman da alınabiliyor. Nissan Connect Multimedya Sistemi, akıllı anahtar, start-stop düğmesi, otomatik katlanan ısıtmalı yan aynalar, park asistanı, park sensörleri, cam tavan ve süet görünümlü koltuk kaplamaları bulunan Micra’nın fiyatı 43.950 TL’den başlıyor.

 

HONDA JAZZ TEKRAR GELDİ
Japon üretici Honda’nın ithalatı 2 yıldır yapılmayan modeli Jazz, yeni versiyonuyla birlikte satışa sunuldu. Müşteri profilinde kadın kullanıcıların önemli bir pay aldığı Jazz, 58 bin TL’den başlayan fiyat etiketine sahip. Honda’nın çok yönlü kullanım özellikleriyle kendini kanıtlamış olan küçük sınıftaki popüler temsilcisi; iç mekân genişliği, çok yönlülüğü ve bünyesinde barındırdığı teknolojilerle B segmenti hatchback sınıfının son derece iddialı bir modeli. Dünyanın dört bir yanında 7 farklı tesiste üretilen Honda Jazz, 1.3 litrelik benzinli motoru, CVT otomatik şanzıman opsiyonu ve üç farklı donanım seçeneğiyle Türkiye’de de satılmaya başlandı. Yeni Jazz da, daha önceki iki neslinde olduğu gibi çok yönlü ve esnek iç hacim özelliklerini sürdürürken yenilikçi teknoloji ve yakıt ekonomisiyle verimli olmayı başarıyor. Yeni neslinde önemli bir gelişme kaydeden Honda Jazz’ın uzunluğu önceki versiyona göre 95 mm, dingil mesafesi ise 30 mm arttırılırken yeni platformla birlikte gerçekleşen bu boyut artışı daha geniş bir yaşam alanı olarak değerlendirilmiş.

 

FRANSIZ EFSANESİ 208
Peugeot’nun en çok satan modellerinin başında gelen 208, kadınların da ilk tercihlerinden. Canlı renk seçenekleri, tutumlu motoru ve pratik özellikleriyle 208’i yollarımızda her geçen gün daha fazla görüyoruz. Kapsamlı bir makyajdan geçirilen otomobilde standart LED 3D farlar, ışıldayan OrangePower gibi yepyeni renkler ve yeni kişiselleştirme aksesuarları dışında park yardım asistanı gibi yeni özellikler eklenmiş. Ön tasarım, araca daha keskin bir bakış kazandıran yeni çift renkli farlar, siyah ve krom maskeler ve teknolojik LED’li ışıklı imza ile vurgulanıyor. Peugeot tarzının sembolü aslan pençesi arka farlar, 208 gamının tümünde sunuluyor. İç mekanda da yeniliklerin bulunduğu otomobilde, yenilikçi kokpit tasarımı, geniş dokunmatik ekran dikkat çekiyor. Güçleri 68 ile 92 beygir arasında değişen benzinli ve dizel motorlardan oluşan geniş bir seçeneğin sunulduğu Peugeot 208’de otomatik şanzıman da satın alınabiliyor. Otomobilin fiyatıysa 43.500 TL’den başlayıp, motor ve donanım seviyesine göre 62.000 TL’ye kadar yükseliyor.