KAHRAMANMARAŞ LOJİSTİK MERKEZİMİZ HAYIRLI OLSUN

Bir projeyi daha hayata geçirdik…

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimizin desteği ile Sayın Bakanımızın liderliğinde yürüttüğümüz demiryolu projelerini tamamlayarak birer birer hizmete sunuyoruz.

Türkiye’yi bölgesinin lojistik üssü yapmak üzere planladığımız ve 7 adedini hizmete açtığımız 21 adet lojistik merkezden Kahramanmaraş Lojistik Merkezi’nin de yapımını tamamlayarak hizmete açmanın gurur ve mutluluğunu yaşadık.

Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın teşrifleriyle açılan; Türkoğlu OSB’ye 4,5 km mesafede, kara ve demiryolu hattının yanında, 805 bin metre karelik alan üzerine kurduğumuz lojistik merkezde demiryolu ünitelerinin yanı sıra idari ve sosyal donatılar da yer alıyor.

Proje bedeli 80 milyon Türk Lirası tutarındaki Kahramanmaraş (Türkoğlu) Lojistik Merkezimiz Türk Lojistik Sektörüne yıllık 1,9 milyon ton taşıma kapasitesi sağlayacak.

Akdeniz Bölgesinin incisi Kahramanmaraş ve çevre illerindeki sanayicilerimizin yükleri, lojistik merkezimizde toplandıktan sonra yürütmekte olduğumuz hızlı tren projeleriyle en kolay ve en hızlı şekilde Mersin Limanı’na ulaşmış olacak.

Projenin her aşamasında bizlere destek veren Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Sayın Başbakanımıza, Sayın Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Hizmete açtığımız 8 adet lojistik merkezin yanı sıra 5 adet lojistik merkezin inşasına da devam ediyoruz. 7 adet lojistik merkezin ise ihale, proje ve kamulaştırma çalışmalarını sürdürüyoruz.

2023 yılı 500 milyar dolarlık ihracat hedeflerine ulaşmada lokomotif görevini üstlenecek lojistik merkezlerimizden Erzurum (Palandöken) Lojistik Merkezimizin de yapımını tamamladık. Hizmete açmak için gün sayıyoruz.

Demiryolları gelişiyor, Türkiye değişiyor…

İyi yolculuklar…